Повернення та залучення науковців мають стати для України стратегією на десятиріччя – експерти

Повернення та залучення науковців мають стати для України стратегією на десятиріччя – експерти Фото 05.06.2024 03:38 Укрінформ Розвиток науки та повернення науковців в Україну – це питання майбутнього нашої держави, що потребує стратегії, розробленої на десятиріччя наперед.

Про це говорили експерти в Укрінформі під час круглого столу на тему «Проєкт «Візія-2033»: Як повернути українських вчених з-за кордону?».

«За приблизними підрахунками, озвученими на конференції Фонду Гумбольдта у Берліні, сьогодні країни Євросоюзу надали підтримку близько 7000 українських вчених, значна частина з яких отримали короткострокові стипендії в університетах і дослідницьких установах Німеччини. Проте збереження активних науковців повинно бути в пріоритеті у наших можновладців, навіть якщо ці люди знаходяться за кордоном. Як і в питанні трудової міграції, утримання, повернення та залучення науковців вимагає від держави стратегії, яка б розроблялася на десятиріччя наперед. Бо в розрізі десятків років саме наука може допомогти Україні стати конкурентоздатною у цьому світі», – сказав президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

У цілому погоджуючись із цими тезами, головний науковий співробітник центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Лариса Лісогор додала, що для стимулювання саме молодих науковців залишатися в Україні потрібно покращувати якість підготовки інфраструктури освітніх закладів. А це в сьогоднішніх реаліях, на її думку, можливо лише за умов співробітництва бізнесу та наукової сфери. Створення та розвиток освітньо-науково-виробничих хабів та кластерів має стати одним із питань на перспективу в Україні.

Круглий стіл «Проєкт «Візія-2033»: Як повернути українських вчених з-за кордону?» / Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *