Прем’єр Ірландії підтримує використання заморожених активів РФ для допомоги Україні

Прем’єр Ірландії підтримує використання заморожених активів РФ для допомоги Україні 17.04.2024 22:03 Укрінформ Прем'єр-міністр Ірландії Саймон Харріс, заявив, що його країна безумовно підтримує ідею використання коштів від заморожених російських активів на допомогу Україні, а предметна розмова про це буде однією з головних тем зустрічі в Брюсселі.

Як передає Укрінформ, про це він розповів перед початком спеціального засідання Європейської ради.

«Використання російських активів – це потенційний спосіб, у який Європейський Союз може допомогти Україні, й Ірландія, безумовно, підтримає цю ідею», – заявив Харріс.

«Я хотів би сказати Президенту Зеленському те саме, що сказав йому під час телефонної розмови минулого тижня: Ірландія залишається рішуче з Україною, і Європейський Союз робить те саме. І тому я вважаю, що має відбутися дуже важлива розмова про те, як ми можемо використати кошти, отримані від заморожених російських активів, щоб допомогти українському уряду в цей час», – деталізував ірландський прем’єр.

За його словами, у всіх учасників є усвідомлення, що Європа має відігравати провідну роль у підтримці України.

Як повідомлялося, 17-18 квітня у Брюсселі відбудеться спеціальна зустріч Європейської ради, під час якої лідери європейських країн головним питанням обговорюватимуть конкурентоспроможність Європейського Союзу, сучасний стан європейської економіки та шляхи підвищення ефективності Єдиного ринку.

Одним з головних питань, які розглянуть глави держав та урядів країн ЄС у вимірі зовнішньої політики, буде ситуація в Україні, а також збільшення допомоги ЄС у боротьбі України проти російської агресії.

Фото: facebook.com/DeputySimonHarris

Ірландія Україна Росія Активи

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *