Прокудін: Іноземні союзники прагнуть розбудовувати іригацію на Херсонщині

Прокудін: Є міжнародні партнери, які готові розвивати зрошення на Херсонщині 08.01.2026 21:39 Укрінформ Є міжнародні союзники, які висловлюють готовність продовжувати діяльність з розвитку іригації на Херсонщині.

Про це під час пресконференції заявив очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, відповідаючи на запитання представника Укрінформу, чи існують партнери, що мають намір продовжити роботи з розбудови зрошення на Херсонщині, враховуючи обставини з USAID.

«Так, вони є. USAID, безперечно, надала велику допомогу. Вони асигнували 1 млн дол. на відновлення іригації на площі 1 500 гектарів. Обладнання придбано та передано», – зазначив Прокудін.

Згідно з його словами, вказане обладнання буде встановлено, коли дозволятимуть безпекові умови.

Голова ОВА поінформував, що паралельно область продовжує взаємодію з іншими міжнародними колегами. Зокрема, одна з доброчинних організацій надала 150 тис. дол. грантової підтримки на ремонт чотирьох дощувальних установок у Білозерській громаді – йдеться про поновлення зрошення на території 400 га.

«Ми проводимо переговори щодо зрошення з усіма – незалежно від того, хто приїжджає, з будь-якими міжнародними партнерами. Це, мабуть, головне питання – щодо відновлення іригації, оскільки ми від цього залежимо, і наші аграрії також від цього залежать», – додав Прокудін.

Він також зауважив, що в області співпрацюють із Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН з метою залучення її до проєктів із відбудови зрошення в регіоні.

Окрім того, впроваджується державна програма підтримки, прийнята за ініціативи Херсонської ОВА. Вона передбачає відшкодування 50% витрат на реконструкцію або спорудження меліоративних систем – до 26,5 тис. грн за 1 га.

На даний момент спільно з урядом розглядається можливість підвищення розміру компенсації до 80% для прифронтових територіальних громад Херсонщини.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині відновили дюкер Інгулецької іригаційної системи, який був зруйнований росіянами у 2022 році.  

Фото: Lindsay Corporation

Херсонщина Зрошення допомога Відбудова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *