UNITED24: на Київщині відбудовують шість будинків, ще 12 – на черзі

UNITED24: на Київщині відбудовують шість будинків, ще 12 – на черзі Фото 02.06.2023 17:04 Укрінформ На сьогодні в громадах Київщини відновлюють шість багатоквартирних будинків, які були пошкоджені внаслідок військової агресії росіян; іще 12 – на черзі.

Про це Укрінформу повідомили у Київській обласній військовій адміністрації.

"Сьогодні на Київщині в межах програми “Відновлення” фандрейзингової платформи UNITED24 вже триває відбудова 6 багатоквартирних будинків. Загалом таких об'єктів буде 18: три будинки в Гостомельській громаді, по чотири – у Дмитрівській і Бородянській та сім – в Ірпінській. Проєкт дозволить повернути додому понад 4000 мешканців", – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, програма відбудови багатоквартирних будинків реалізується за напрям “Відновлення” фандрейзингової платформи UNITED24. Так, у середині травня розпочалися роботи в Гостомелі (будинок на вул. Проскурівській, де проживають 148 осіб) та селах Мила (вул. Комарова, у будинку проживають 289 осіб) і Бузова (вул. Центральна, проживають 115 осіб).

Цього тижня розпочалися роботи з відновлення ще трьох будинків. У Гостомелі відбудовують п'ятиповерхівку, яка постраждала від ракетного обстрілу з ворожого літака в березні 2022 року. Загалом в будинку – 79 квартир, 30 з яких потребують відновлення. Тут облаштують нові плити перекриття, відремонтують покрівлю, замінять зруйновані вікна та двері, відновлять внутрішні мережі, проведуть утеплення.

У тому ж Гостомелі, по вулиці Рекунова, також уже відновлюють п'ятиповерховий будинок (його пошкодив артилерійський обстріл). Низки будівельних робіт потребують 9 із 63 квартир.

Повернутися додому невдовзі зможуть також мешканці восьмиповерхівки по вул. Київській в Ірпені. Із 131 квартири будинку відновленню підлягають 46. Тут будівельники проведуть мурування окремих ділянок стін із лицьової цегли, виконають внутрішнє та зовнішнє оздоблення, влаштують покрівлю, замінять зруйновані вікна і двері, відновлять внутрішні інженерні мережі.

У більшості непошкоджених квартир цих трьох будинків нині продовжують жити люди, додали в ОВА.

Усі роботи планується завершити до кінця цього року.

“Виконуємо завдання Президента України Володимира Зеленського – в максимально короткі терміни повернути людей додому. Вдячні нашим партнерам за допомогу та підтримку. Я впевнений, що відбудова сприятиме поверненню людей на Київщину, а це, в свою чергу, буде поштовхом для економічного розвитку регіону. У нас багато роботи, але ми підходимо до неї системно, планово”, – прокоментував голова КОВА Руслан Кравченко.

Він наголосив, що будівництво ведуть по-сучасному, якісно, безпечно. А також з урахуванням принципів інклюзивності, безбар'єрності та енергоефективності.

"Хочу запевнити жителів Київщини – ми відбудуємо все, що було зруйновано чи пошкоджено, а люди, які вимушено виїхали, нарешті повернуться додому", – підсумував Кравченко.

Як повідомлялось, на території області за час російської агресії було зруйновано 24 321 приватний та багатоповерховий будинок у 46 громадах.

UNITED24 – це фандрейзингова платформа, глобальна ініціатива Президента Володимира Зеленського з підтримки України. Вона створена для співпраці з благодійними фондами, партнерами, донорами та публічними особами у всьому світі. Платформа дозволяє за один клік зробити благодійний внесок на підтримку України з будь-якого куточка світу.

Ірпінь Київщина Гостомель Відбудова

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *