Відбудова: як Токіо заохочує японський бізнес іти в Україну

Відбудова: як Токіо заохочує японський бізнес іти в Україну 20.02.2024 15:40 Укрінформ Новий 2024 рік розпочався для України серйозними здобутками в зовнішній політиці на пріоритетному безпековому напрямі.

У січні укладено угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Великою Британією, яка містить безпрецедентні домовленості про співпрацю і конкретні обсяги допомоги за ключовими для оборони й безпеки напрямами впродовж десяти років і на подальшу перспективу. Уже за місяць, у лютому, аналогічні угоди Київ підписав із Берліном та Парижем, і найближчими тижнями країн, які беруть на себе безпекові зобов'язання у співпраці з Україною, ставатиме більше.

Зброя і військова допомога зараз найнеобхідніші, ворога на нашій землі треба винищувати і звільняти окуповані території, проте не менш важливим стане наступний крок – творення, відновлення і відбудова. Зважаючи на масштаби завданих агресором руйнувань, самотужки впоратися буде складно, і тут українцям також потрібні союзники. Вони є, і не тільки на Заході, а й на Сході.

ПАРТНЕРИ В КРАЇНІ СОНЦЯ, ЩО СХОДИТЬ

Географія союзників України, демократій, які щиро підтримують нашу боротьбу з російським вторгненням, охоплює весь світ. Левова частка військової та іншої допомоги, необхідної для стримання агресора, надходить із Заходу, від друзів у Європі та Північній Америці.

Проте й зі Сходу Україна отримує потужну підтримку. Лідером тут є Японія, невелика за територією, практично позбавлена природних копалин і постійно під загрозою землетрусів, але країна, що входить до п’ятірки найбільших економік світу і яка вважається однією з найбільш технологічно розвинених держав.

Ресурсна обмеженість і постійна боротьба з підступною стихією спонукали японців не опускати руки й не покладатися на милість долі, а наполегливо шукати нові й нові можливості для удосконалення, розвитку і зміцнення своєї домівки. Саме в Японії сконцентровано найкращий досвід швидкої і якісної відбудови після масштабних руйнувань, так необхідний зараз нашій державі.

«Якщо ви шукаєте найкращий в світі досвід у відбудові країни після війни, відновлення інфраструктури та промисловості, то найкращого місця, аніж Японія вам не знайти», – неодноразово казав посол України в Японії Сергій Корсунський, який багато зробив і продовжує робити для заохочення японського бізнесу до інвестицій в Україну.

Японія підтримує Україну від самого початку повномасштабної війни. Це й приєднання до санкційних пакетів ЄС і США, і запровадження власних обмежень проти причетних до агресії осіб і компаній із РФ та інших країн, і, звичайно, чимала фінансова й гуманітарна допомога.

Як повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко, з лютого 2022 року Японія спрямувала Україні через проєкти Світового банку та Японське агентство міжнародного співробітництва JICA $4,6 мільярда, у тому числі близько $372 мільйонів у формі грантів. За його словами, ця допомога є життєво важливою для забезпечення економічної та фінансової стабільності воюючої України.

Летальне озброєння Токіо не може передавати, бо це суперечить чинному законодавству країни, тому зосереджується на відновленні, екстреному, яке проводиться вже зараз після чергових ракетних ударів ворога, і майбутньому – після перемоги й покарання агресора.

Потужний імпульс рухові в цьому напрямі дав неанонсований візит прем’єр-міністра Японії Фуміо Кішіди до Києва у березні минулого року. Після побаченого в Бучі й у самій українській столиці та почутого від президента Володимира Зеленського Кішіда став ще більш рішучим лобістом допомоги Україні й просував це питання не лише в Японії, а й тримав у центрі уваги під час її головування у «Великій сімці» (G7) у 2023-му.

Вочевидь, тоді ж з’явилась ідея провести спеціальну конференцію з відбудови України, щоб залучити до проєктів відновлення якомога більше японських компаній та сприяти їх бізнесу з українськими партнерами. Над цією ініціативою Київ і Токіо працювали більше десяти місяців, щоб зробити її максимально ефективною.

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *