Відбудова житла: Мінвідновлення співпрацюватиме з Банком розвитку Ради Європи

Відбудова житла: Мінвідновлення співпрацюватиме з Банком розвитку Ради Європи 31.08.2023 16:57 Укрінформ Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України готує спільний проєкт з Банком розвитку Ради Європи (БРРЄ) із надання фінансової допомоги для проведення капітальних ремонтів пошкоджених багатоквартирних будинків.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба міністерства у Фейсбуці.

«Кілька тижнів тому почали працювати комісії органів місцевого самоврядування щодо компенсацій за знищене житло. Наступний етап — грошова допомога на відновлення житла зі значними руйнуваннями. Разом з БРРЄ розглядаємо можливість спільної реалізації проєкту у відновленні саме багатоквартирних житлових будинків, враховуючи широку експертизу Банку», – розповів віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Зазначається, що цільовою групою капітальних ремонтів є житлові об’єкти, які під час збройної агресії РФ зазнали середніх та значних руйнувань. За даними міністерства, у цілому за період повномасштабного вторгнення було пошкоджено чи повністю зруйновано понад 23 тисячі багатоквартирних будинків по всій території України. Зараз середній або значний рівень руйнувань документально підтверджений у 865 багатоквартирних будинках, а отже вони можуть потрапити в програму з проведення ремонтних робіт.

Додатковим компонентом спільного проєкту з Банком розвитку Ради Європи можуть стати компенсації за знищене нерухоме майно. Станом на 31 серпня 2023 року подано понад 24460 заяв на отримання компенсацій для придбання нової квартири чи будинку.

У Мінвідновлення нагадують, що з першого дня російської збройної агресії проти України Банк розвитку Ради Європи долучився до практичної допомоги постраждалим від збройної агресії РФ. Зокрема, БРРЄ виділив зі свого Фонду мігрантів та біженців понад 5 млн євро для підтримки переміщених осіб з України у країнах-членах Ради Європи.

Як повідомлялося, в Україні 1 серпня 2023 року було запущено механізм компенсації за знищене житло у межах програми єВідновлення. З 15 серпня в громадах розпочали роботу комісії, які оглядатимуть знищене житло для ухвалення рішення щодо надання відповідної компенсації.

Фото: Марія Ковальчук

Житло Рада Європи Відбудова Відновлення України

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *