Відновлення по війні: будувати краще, ніж було, «зеленіше» та інклюзивніше

Відновлення по війні: будувати краще, ніж було, «зеленіше» та інклюзивніше 19.02.2024 09:30 Укрінформ Нотатки з Будівельного форуму «Енергоефективне відновлення України»

Через російську агресію в Україні, за оцінками експертів, зруйновано майже 160 тисяч будівель та споруд (приблизно 20 тисяч із них – багатоповерхові), більше 25 тисяч кілометрів доріг, понад 300 мостів, більше 3200 освітніх та понад 800 медичних закладів. Тож після війни на нас чекає виконання безпрецедентного для сьогодення завдання – відбудови усього, знищеного ворогом. Причому, відбудовувати треба на якісно новому рівні – з «поглядом у майбутнє» та з урахуванням сучасних цивілізаційних стандартів і вимог.

Тобто, українська відбудова має супроводжуватися масштабною модернізацією – не лише зруйнованого, а усієї країни. Такий лейтмотив Будівельного форуму «Енергоефективне відновлення України», організованого ГО «Бізнес за партнерство» за підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Держагентства з енергоефективності та енергозбереження, ДІАМ та низки партнерів. Які ж, на думку учасників дискусій, ключові виклики та рецепти розв’язання проблем?

КИТИ ПОВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ: ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ…

Нові стандарти будівництва передбачають, що будь-який будівельний проєкт в Україні втілюватиметься з урахуванням принципів безбар’єрності, підвищених вимог до енергоефективності та посиленого захисту споруд. Такий підхід нині закріплено у профільному вітчизняному законодавстві. Зокрема, в законах «Про компенсацію за пошкоджене майно», «Про реформування містобудівної діяльності», та низці інших. Також посилюватиметься контроль за дотриманням відповідних норм: жоден проєкт без урахування ключових вимог не розглядатиметься, на його фінансування годі й розраховувати.

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *