У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною – займатиметься відбудовою 13.04.2024 11:48 Укрінформ Уряд Польщі створить Раду з питань співпраці з Україною, до якої увійдуть представники науки, бізнесу, влади та місцевого самоврядування.
Про це повідомив майбутній голова цієї ради, голова комісії Сейму РП у закордонних справах Павел Коваль, передає Укрінформ з посиланням на PAP.
«Прем'єр-міністр уже підписав розпорядження, буде створена Рада з питань співпраці з Україною, прем'єр-міністр призначив мене її головою. Це буде громадський орган, до якого увійдуть представники науки, бізнесу, влади та місцевого самоврядування. Його склад буде укомплектовано найближчими тижнями», – заявив Коваль.
Він додав, що Рада матиме свій офіс та робочі групи, які буде сформовано найближчим часом, а також визначено перелік їхніх обов’язків. Рада матиме свій секретаріат, її функціонуванням займатиметься канцелярія прем’єра Польщі.
Коваль зауважив, що ця інституція працюватиме над питаннями залучення Польщі у відбудову України. Вона співпрацюватиме з польськими аналітичними центрами – Польським економічним інститутом і Центром східних досліджень.
Політик повідомив, що в суботу відкривається філіал Ради у Підкарпатському воєводстві, що межує з Україною, оскільки питання транскордонної співпраці будуть одним з елементів співпраці з Україною.
За його словами, інституція комплексно підходитиме до польсько-українських відносин.
«Ми оцінюємо, що вони виняткові не лише через історичні питання, а й через залученість Польщі в допомогу щодо захисту України та роль Польщі у процесі її відбудови», – підкреслив Коваль.
Він додав, що Рада має сприяти тому, щоб якомога більше компаній, органів самоврядування й неурядових організацій Польщі брало участь у процесі відбудови України.
Як повідомляв Укрінформ, під час спільної пресконференції в п’ятницю прем’єр-міністри Польщі і Греції Дональд Туск і Кіріакос Міцотакіс заявили, що Варшава й Афіни продовжуватимуть надавати всебічну підтримку Києву для протидії російському агресору.
Бізнес Польща Відбудова
Источник: www.ukrinform.ua