Україна підписала на конференції у Берліні угод на €260 мільйонів для відновлення житла – Шмигаль

Україна підписала на конференції у Берліні угод на €260 мільйонів для відновлення житла – Шмигаль 13.06.2024 14:42 Укрінформ На відновлення зруйнованого житла Україна підписала з партнерами на конференції у Берліні угод на майже 260 млн євро.

Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, коментуючи результати третьої Конференції з відновлення України у Берліні, передає Укрінформ з посиланням на Телеграм-канал глави уряду.

"Ми продовжуємо залучати фінансування від партнерів для відновлення житла українців. Із Банком розвитку Ради Європи підписано угоду на 100 млн євро для продовження урядової програми єВідновлення. Сумарно на відновлення зруйнованого житла підписано угод на майже 260 млн євро", – сказав він.

Шмигаль також зазначив, що загалом у межах конференції у Берліні було укладено понад 100 міжнародних угод, що стосуються проєктів в енергетиці, оборонній промисловості, відбудові соціальної та критичної інфраструктури, відновленні економіки.

"Їх оціночна вартість, за даними німецької сторони, близько 16 млрд євро", – підкреслив він.

Прем'єр-міністр поінформував, що США нададуть 824 млн доларів на підтримку енергетичної інфраструктури України. Водночас підписано угоду з Німеччиною на 30 млн євро для підвищення надійності української енергетичної системи.

Зі свого боку Світовий банк надасть додатковий грант на 47 млн доларів, який буде спрямовано на закупівлю теплового обладнання для Харкова. ЄС передасть додатково 1000 генераторів, а також сонячні батареї.

"Підписано меморандуми з багатьма провідними компаніями щодо децентралізованого виробництва електроенергії, збільшення використання ВДЕ, впровадження енергоефективних технологій, розбудови розумних мереж та відновлення гідроелектростанцій", – підкреслив Шмигаль.

Глава уряду зауважив, що до кінця червня Україна отримає ще 1,9 млрд євро бюджетного фінансування від ЄС. За його словами, США разом з Україною опрацьовують виділення 7,8 млрд доларів бюджетної підтримки, а також 1,5 млрд доларів для економічного відновлення.

Також Україна підписала з ЄС перші гарантійні угоди на суму 1,4 млрд євро в межах інвестиційного компонента програми Ukraine Facility.

"Започаткували Альянс стійкості малого та середнього бізнесу для України. Це зобов’язання з підтримки нашого МСБ на понад 7 млрд євро. Разом із партнерами започатковано Skills Alliance. Мета цієї ініціативи — надати можливість перекваліфікації десяткам тисяч українців. Запланований бюджет — 700 млн євро на три роки. Американська DFC оголосила про фінансування для страхування ризиків на 350 мільйонів доларів. Це дасть більше іноземних інвестицій у нашу економіку", – поінформував він.

Шмигаль зауважив, що Україна також отримає грант від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на 230 млн доларів для вдосконалення морського і залізничного сполучень.

"На відновлення та розвиток охорони здоров’я виділено понад 185 млн євро. Укладено угоду між Україною та Банком розвитку Ради Європи на 100 млн євро. Було також підписано Угоду з ЄІБ на 100 млн євро для модернізації соціальних послуг та відбудову критичної інфраструктури", – додав глава уряду.

Як повідомляв Укрінформ, у Берліні за участю Президента Володимира Зеленського та канцлера ФРН Олафа Шольца відбулася Конференція з відновлення України – Ukraine Recovery Conference. Участь у дводенному заході взяли понад 2 тисячі політиків, дипломатів, представників бізнесу, муніципалітетів, громадянського суспільства з різних країн тощо.

Фото: t.me/Denys_Smyhal

Шмигаль Відбудова Відновлення України

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *