За пошкоджене житло уже нарахували майже два мільярди компенсації – Шуляк

За пошкоджене житло уже нарахували майже два мільярди компенсації – Шуляк 20.10.2023 18:03 Укрінформ Станом на 20 жовтня нараховано майже 2 млрд гривень компенсації за програмою єВідновлення за пошкоджене внаслідок російської агресії житло.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Станом на 20 жовтня нараховано майже 2 млрд гривень компенсації по програмі єВідновлення за пошкоджене в результаті російської агресії житло. Сплачено з них вже майже 1,5 млрд гривень. Причому тільки за останній місяць сума погоджених компенсацій зросла на 25%», – поінформувала вона.

Голова парламентського комітету також наголосила, що за останній тиждень українці майже вдвічі частіше стали подавати заяви на компенсацію.

«Якщо станом на 14 жовтня подавали в середньому 167 заяв у день, то станом на сьогодні вже 300 заяв у день», – зауважила Шуляк.

За її словами, за останній місяць українці подали на 12% більше заяв, ніж за попередній.

«На будівельні матеріали та послуги з ремонту станом на 20 жовтня українці витратили 482 млн гривень, які отримали як компенсацію за пошкоджене житло. Середній чек при цьому становить понад 11 тисяч гривень», – підкреслила політик.

Окрім того, вона повідомила, що наразі значно зростає і кількість житлових сертифікатів, які громадяни зможуть обміняти на нове житло замість знищеного.

«Якщо місяць тому було сформовано лише 82 житлових сертифікати, то зараз вже 285”, – зазначила вона.

За словами Шуляк, зросла середня сума одного житлового сертифіката – місяць тому вона становила 1,4 млн гривень, а зараз вже 1,9 млн.

«Щодо відмов у програмі єВідновлення, то вони трапляються нечасто. Так, у категорії пошкодженого житла, відмови складають 14%, а у категорії знищеного житла ще менше – 11%», – наголосила народна депутатка.

Вона пояснила, що найчастіше відмовляють у випадках, коли житло не підпадає під саму послугу, тобто воно не пошкоджене, а, наприклад, зруйноване, коли заявник подає недостовірну інформацію про пошкодження свого житла і коли заява стосується місця загального користування, тобто пошкоджений, наприклад, спільний простір у багатоповерхівках.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон, який врегулював питання виплат компенсації за зроблений власним коштом ремонт пошкодженого житла. Виплати розпочнуться з 1 січня 2024 року.

Гроші Шуляк єВідновлення

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *