Гетманцев повідомив, що за рік в Україні стало на 1200 більше мільйонерів

За 2023 рік в Україні стало більше мільйонерів. Наразі осіб, які задекларували понад мільйон гривень доходів, в державі налічується 10 700 чоловік. Це на 1200 громадян більше, ніж у 2022 році. 

Такими є дані за підсумком кампанії щодо декларування. Всього декларації подали понад 172 тисячі українців, повідомив голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев у Telegram. 

За словами нардепа, в поданих деклараціях задекларовано сукупний річний дохід на суму в 218,5 мільярдів гривень. З цих грошей до бюджету будуть сплачені податки. 

Зокрема, ПДФО становить 4,8 мільярдів гривень. Це на 2,1 мільярди більше, ніж торік. Військовий збір – 900 мільйонів гривень, що на 400 мільйонів більше, ніж в 2023-му. 

Кількість мільйонерів збільшилася на 1200 чоловік і наразі становить 10 700 осіб. Вони сукупно сплатять ПДФО та військовий збір на понад мільярд гривень. 

Значна частина українців подала декларації з використанням сервісу Державної податкової служби щодо предзаповнення декларації, зазначив Гетманцев. Таким сервісом скористалися більш ніж 120 тисяч громадян.

Нагадаємо, що ще восени минулого року Верховна Рада проголосувала за поновлення е-декларування для чиновників та депутатів та подання декларацій за 2023 рік, а також 2021 та 2022 роки. Ухвалення цього закону необхідне Україні для переговорів щодо вступу в Євросоюз. 

Чому в Україні стало більше мільйонерів 

На перший погляд, все виглядає напрочуд несправедливо: мовляв, поки одні під час війни бідніють та втрачають усе, що мали, невеличка купка людей казково багатіє. І частково все й справді так: на жаль, до еталона соціальної справедливості Україні ще дуже далеко, і переважна більшість населення дійсно бідніє, тоді як окремі люди суттєво збагачуються. 

Однак ситуація є дещо глибшою. Зазначимо, що в список мільйонерів потрапили усі, хто заробив за минулий рік мільйон і більше гривень. Так, це нерідко можуть бути люди, які отримують та декларують сотні мільйонів. Однак сам по собі мільйон гривень, хоча і є недосяжною цифрою для більшості громадян, глобально не є великими грішми.

Станом на 1 травня 2024 року курс долара, за даними Мінфіну, становить 39,77 гривень. Для зручності округлимо цю суму до 40 гривень. Тобто мільйон гривень сьогодні – це 25 тисяч доларів. За таку ціну можна купити автомобіль середнього класу, але скоріше за все уживаний. Також можна взяти невелику квартиру з косметичним ремонтом на вторинному ринку, але точно не в Києві чи, наприклад, Ужгороді, де зараз величезні ціни на житло.

Щоб за рік набіг мільйон, треба заробляти приблизно 83 тисячі гривень на місяць. Це трохи більше 2 тисяч доларів, і для якогось айтішника, бізнесмена-ФОПа чи навіть водія-міжнародника це абсолютно не космічна цифра. Тут справа в інфляції та в девальвації національної валюти: гривня банально знецінюється, і мільйон, хоча і залишається великою сумою, все ж поступово втрачає у купівельній спроможності. 

Втім, в даному випадку ми розібрали лише окремий приклад з абстрактним мільйоном. Звичайно ж, в перелік входять і люди, які є мультимільйонерами. Також варто нагадати, що добровільні декларації подали лише 172 тисячі українців, а працюючого населення в нас очевидно значно більше. Тож реальна кількість гривневих мільйонерів, відповідно, може бути ще більшою. 

Раніше ми писали, що парламент підтримав скандальний законопроєкт Гетьманцева про так званий “клуб білого бізнесу”. “Інформатор” розбирався, для кого спростять стосунки з податковою. 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *