Гетманцев розповів про здорожчання продуктів в Україні у січні: що виросло в ціні найбільше

У січні спостерігалися коливання цін на різноманітні споживчі товари та послуги. За даними Державної служби статистики, найбільше в перший місяць 2024 року виросли в ціні овочі, а от автогаз та яйця подешевшали.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Зокрема, він відзначив динаміку цін на овочі, серед яких найбільше зросла вартість борщового набору, а саме — картоплі.

Хоча ціни на моркву, цибулю та капусту відзначалися помірним зростанням у січні, в цілому, в порівнянні з минулим роком їх вартість упала. Картопля ж зросла відразу майже на 42%, досягнувши 21,5 гривні за кілограм. Причиною цього стали скорочення пропозиції, низька якість посадкового матеріалу та врожаю, а також недостатність потужностей для зберігання. Як наслідок наразі спостерігається збільшення імпортного постачання, основними постачальниками яких є Латвія, Литва, Молдова, Польща та Нідерланди.

З іншого боку, ціни на автогаз у січні на 14,5% або 4,84 гривні за літр, а також зменшилася вартість бензину і дизельного пального. Це зниження, в основному, зумовлене світовими цінами на нафту, а також ринковими факторами, такими як налагодження постачання через кордон та падіння попиту після стрімкого зростання цін у листопаді 2023 року. Однак цінова ситуація на паливному ринку є мінливою, а зниження цін на автогаз триває з меншою інтенсивністю. Наступного місяця їх вартість може змінитися, оскільки вже спостерігається деяке зростання цін на бензин і дизпаливо.

Гетманцев 1

Гетманцев 2

Чи зміняться ціни на бензин у березні

Аналізуючи прогнози стосовно вартості палива, можна відзначити оптимістичну ситуацію. Принаймні, за словами аналітика компанії “Нафтогаз” Олександра Сіренка, очікується, що до кінця лютого ціни на пальне знизяться.

Він заявив, що якщо в лютому не відбудеться нічого, що суттєво змішає ринок, то ціни на пальне впадуть на три гривні. Подібна тенденція буде спостерігатися й у вартості автогазу.

“У січні середня ціна на ринку АЗС за сировину склала 26 гривень за літр, хоча оптова ціна була нижче 20 гривень за літр. Це свідчить про значну націнку. Враховуючи всі прогнози стосовно здешевлення, можна очікувати, що ціни на газ знизяться навіть більше, ніж на пальне”, – зазначив Сіренко.

Проте, за його словами, таке зниження можливе лише у випадку, якщо страйки на польському кордоні не загострять ситуацію на ринку палива.

Мар’яна Безугла робить епатажні заяви з однією метою: якою саме, і чи стоїть за депутаткою потужна політтехнологія, розповідає політтехнолог Борис Тізенгаузен, який готував багатьох депутатів зі “Слуг народу” до спілкування у ефірах на ТБ.

 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *