Підозрілі операціі та ігнорування вимог банку. Чому Приватбанк може відмовити вам у обслуговуванні

Українці масово скаржаться на те, що їм блокують банківські картки. Найбілше скарг – у клієнтів Пріватбанку, Ощадбанку та monobank. Ми детально писали, чому може заблокувати картку та відмовити  у обслуговуванні monobank. Банк посилається на умови клієнтського договору та внутрішни правила. Такі правила та договір публичної оферти є у всіх банків. І там дійсно прописуються умови, за яких банк може заблокувати рахунок чи взагалі розірвати договір про обслуговування. Тож «Інформатор» детально вивчив договір на обслуговування, якій підписує з кліентами -приватними особами Приватбанк, та з’ясував , чому Приват може заблокувати картку.

На офіційному сайті Приватбанку розміщений публічний договір на обслуговування, дійсний на даний момент (документ періодично оновлюється). Відповіді на питання – чому можуть заблокувати рахунок – містяться у розділі «Загальні положення»

  • 1.1.3, де прописані права та обовязки банку. 
  • У пункті 1.1.3.2.6 вказано, що банк має право витребувати документи або інформацію, необхїдну для виконання законодавства , що регулює відносини у сфері запобігання та протидії легалізації коштів, отриманих злоччнним шляхом, вимог FATCA. Також Приватбанк має право відхилити переказ коштіву разі відсутності даних про платника або недостатності інформації, яка має супроводжувати платіж. Ще одне право Приватбанку, на яке він посилається у договорі, — зупинити здійснення «підозрілої фінансової операції», відмовитися від її проведення, а також застосувати «інші застережні заходи», але які саме – не вказано.
  • У пункті 1.1.3.2.7 говориться про те, що Приватбанк має право призупинити обслуговування клієнта та обмежити доступ до програмних комплексів банку у разі виникнення підозри щодо можливих незаконних операцій  з платіжним інструментом. 
  • У пункті – 1.1.3.2.8 вказано термін, на який Приватбанк може призупинити переказ – не більше 90 днів.
  • У розділі 1.1.7 «Належна перевірка  клієнта, вимоги FATCA, CRS, санкційні вимоги, зобовязання з інформування, відмова від підтримки ділових відносин/проведення оперцій» вимоги банка розписані більш детально.
  • У пункті 1.1.7.1 говориться, що Приватбанк протягом усього терміну дії договору має право вимагати у клієнта документи та інформацію на виконання умов законодавства щодо протидії легалізаціі коштів, отриманих злочинним шляхом.

Клієнт має на першу вимогу банку надати інформацію та документи, необїхідні для здійснення належної перевірки та верфікації. А у разі не надання таких даних, банк може прийняти рішення щодо відмови в обслуговуванні. Теж саме загрожує кліентам, які не нададуть банку документів про підтвердження фінансового статусу, джерел походження коштів. Що стосується особистих даних, то клієнти Приватбанку мають повідомлятв по зміну номеру телефона в той же день, а про зміну паспортних даних, місця реєстраціі/фактчного проживання – протягом 10 днів. 

У розділі 1.1.10 «Загальні умови обслуговування» вказано, що банк за результатими моіторингу має право ухвалити рішення про:

  • зупинення здійснення операції
  • зупинення чи відмову від проведення підозрілої фінансової операції
  • здійснення додаткової ідентифікації клієнта шляхом перевірки документів. 

Впадає в очі, що в договорі від Приватбанку не розписано детально, що мається на увазі під «підозрілою фінансовою операцією», яка може стати причиноє не лише детального вивчення банком, а й розірвання договору. У прес-службі Приватбанку, куди ми звернулися за поясненнями, теж не надали більш розширеної інформації – які саме фінансові операції можуть вважатися підозрілими та чому.

Раніше Інформатор публікував пояснення аудитора Михайла Крапивка, що таке фінансовий моніторинг та як він впливає на блокування банківських карток та окремих транзакцій.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *