Тендер Міноборони на папки для особових справ по 350 гривень: що виявив аудит

Служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони перевірила дії посадових осіб щодо тендеру з ціною у 351 гривню за одну обкладинку папки особової справи. Виявилося, що їх можна придбати за ціною від 140 грн за штуку. Всебічна перевірка триває.

Про це повідомили в Міноборони.

«Перевірка встановила: за чотири місяці до тендеру Кадровий центр ЗСУ запропонував внести зміни до технічної специфікації обкладинок, завдяки яким у заявці Командування Сил логістики встановили ціну – 351 гривню за штуку», – йдеться в повідомлені.

Зазначається, що після оголошення старту торгів від виробників за першим лотом надійшла лише одна цінова пропозиція, яка дорівнювала очікуваній вартості. Пропозицію надіслав виробник ПрАТ Київська поліграфічна фабрика “ЗОРЯ”.

«Після цього МОУ з’ясувало, що на ринку є дешевші пропозиції – приміром, схожі зразки папок за ціною від 140 до 325 гривень. Аудитори закупили у ФОП зразок такого товару за ціною 120 гривень – це акційна ціна від основної 140 гривень (при цьому невідомо, чи може цей продавець задовольнити потребу щодо кількості тендеру, який включає 4 лоти загальною кількістю 58 тисяч одиниць)», – зазначають в установі.

Перевірка також встановила, що зміни, запропоновані Кадровим центром ЗСУ щодо технічних параметрів обкладинок, надані без обґрунтування. Відповідальні особи Департаменту ресурсного забезпечення МОУ не підписали договір щодо цього тендеру.

Враховуючи зазначене, Служба внутрішнього аудиту Міноборони запропонувала Кадровому центру ЗСУ внести зміни, які дозволять зменшити вартість товару та збільшити кількість учасників аукціону.

«Основні зусилля внутрішнього аудиту Міноборони спрямовані на запобігання та попередження порушень та неефективних витрат державних ресурсів. Під час встановлення фактів вже вчинених порушень ми передаємо цю інформацію прокуратурі», – сказав заступник міністра оборони Юрій Джигир.

Повідомляється також, що Служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони України продовжує моніторинг та дослідження ризикованих операцій. Наразі матеріали внутрішніх аудитів долучено до 25 кримінальних проваджень.

Нагадаємо, у жовтні на ProZorro з’явилася інформація про закупівлю папок Міністерством оборони вартістю тендера в понад 20,3 млн грн.
5 листопада деякі українські медіа повідомили, що Міністерство оборони замовило сім тисяч папок для особових справ осіб молодшого і старшого офіцерського складу, а також осіб рядового, сержантського і старшинського складу. На них мали витратити 20 млн грн.

Міноборони пояснило, що сім тисяч папок – це кількість одиниць лише в першому лоті тендера. Насправді лотів було чотири і відомство планувало закупити понад 58 тис. одиниць товару. Тому середня очікувана вартість однієї папки становить 351 грн.

 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *