В Україні банки хочуть зобовʼязати віддавати державі понад половину надприбутків: Гетманцев натякає, що це може бути правдою

За інформацією видання Forbes, Мінфін готує зміни у розмірі податкової ставки. Вони можуть відбутися вже до кінця 2023 року. Тих, хто отримує надприбутки, хочуть змусити віддавати державі понад половину. 

Журналісти Forbes кажуть, що поспілкувались із двома депутатами з фінансового комітету Ради та двома топпосадовцями Міністерства фінансів. Усі підтвердили, що вже підготували новий закон про зміну податкової ставки. 

“Хороша новина для банкірів: замість виплати до бюджету 36% з прибутків 2024–2025 років банкам можуть встановити менший податок, який натомість не обмежать лише двома роками. Погана: Мінфін, НБУ та навіть МВФ начебто виступають за додаткове оподаткування банків не лише з наступного року, а й ретроспективно за 2023-й. Ставка податку на 2023-й може перевищити 50%”, – пише видання. 

Це незвично, адже влада готова піти на збільшення ставок “заднім числом”, що, в принципі, порушує гарантії для ведення банківської справи. І це при тому, що Верховна Рада зовсім нещодавно, 19 жовтня, ухвалила в першому читанні законопроєкт №9656-д. Він передбачає збільшення податку на прибуток для банків до 36% упродовж 2024–2025 років. Але тепер йдеться про число 52% або ж 54%, причому – вже за кілька тижнів або місяців. 

Водночас журналісти пишуть, що голова  фінансового комітету Ради Данило Гетманцев не підтвердив і не спростував цю інформацію. Він зазначив, що депутати разом із Мінфіном, НБУ та МВФ справді розглядають різні пропозиції про оподаткування надприбутків банків.

Держава хоче все більше і більше

Раніше Інформатор повідомляв, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10166, який пропонує запровадити спеціальний режим оподаткування для кур’єрів, таксистів та інших самозайнятих осіб. Авторами законопроєкту є українські нардепи Данило Гетманцев, Ярослав Железняк та ще 16 осіб.

Також Мінприроди спільно з Мінфіном та Державною податковою службою розробляють законопроєкт, яким запроваджується екологічний податок на сміття. Додатково розробляють нові вимоги до сміттєзвалищ і полігонів. А в Офісі президента України розмірковують над тим, як запровадити податок на зняття готівки для фізичних осіб, а також податок на транзакції. 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *