Чорноморськ: Зерновий термінал готують до приватизації.

Порт

Мінрозвитку готує зерновий термінал порту "Чорноморськ" до публічно-приватного партнерства / Unsplash

Міністерство розвитку громад та територій України офіційно дало старт підготовці до впровадження ініціативи державно-приватного партнерства (ДПП). Мова йде про частину зернового терміналу ДП “Морський торговельний порт “Чорноморськ” і власності АМПУ в зоні причалів №7-9.

Про це інформуєDelo.ua з посиланням на розпорядження №669.

Вказаний документ визначає план дій з підготовчих заходів для залучення приватного капіталу.

Головні етапи та заходи підготовки

Відповідно до розпорядження, відповідні органи повинні виконати ряд завдань упродовж найближчого місяця:

  • Інвентаризація активів: ДП “МТП “Чорноморськ” та Чорноморська філія АМПУ зобов’язані сформувати перелік майна, яке стане об’єктом ДПП, а також визначити об’єкти, котрі інвестор зможе викупити у відповідності з законодавством.
  • Міжнародна взаємодія: АМПУ та управління ДПП повинні вивчити можливість залучення міжнародних фінансових інституцій (МФІ) до підготовки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) та конкурсної документації.
  • Фінансова інформація: проєкт буде включено до Єдиної інформаційної системи управління державними інвестиційними проєктами.
  • Захист активів: протягом періоду підготовки діє строга заборона на вилучення, списання чи передачу в оренду власності, що входить до меж проєкту, без погодження з міністерством.

Стратегічна важливість для портової сфери

Ініціатива ДПП стосовно зернового термінала є елементом більш широкої стратегії залучення інвестицій у портову інфраструктуру. Нагадаємо, що у вересні 2025 року було оголошено тендер на концесію першого та контейнерного терміналів у цьому ж порту. В даний момент ведеться підготовка до обговорень з учасниками, серед яких є як українські, так і великі міжнародні компанії.

Застосування моделі ДПП дає можливість державі оновлювати стратегічно важливі об’єкти без прямого фінансового тиску на бюджет, зберігаючи при цьому контроль над основними активами.

Нагадаємо, у Володимирі виставили на приватизацію державні цехи та майстерню. Початкова вартість лоту, що знаходиться на балансі ДСГП “Ліси України”, складає більше ніж 6,3 млн грн, а до складу об’єкта входять виробничі площі та місце для прийому їжі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *