Де в Україні найбільше зростання цін на житло

Закарпатська область – єдина, яка відмовилась від введення комендантської години, до регіону майже ніколи не долітають російські ракети. Це створює відчуття відносної безпеки, за яку доводиться платити більше. В результаті, з початку року ціни на квартири тут зросли на 15%.

3994_mycollages-10-scaled.jpg (29.15 Kb)

Про це йдеться у матеріалі. Ужгородська рієлторка Анастасія розповідає: також значно зросла і вартість житла, яке продається на ринку.

“Такого зростання, як було на початку, звісно, вже немає. Попит порівняно стабілізувався. Продають квартири переважно ті, хто переїхав і вже планує собі купівлю квартири десь у ЄС. У мене в травні була квартира двокімнатна. За довіреністю продавала. Власник – молодий хлопець, зараз у Норвегії живе. Квартира йому від бабусі дісталась. Колега продавала теж квартиру українки з Німеччини. Так та тільки на саму угоду приїхала. Тут є певні особливості з такими угодами”, – розповідає рієлторка.

Найчастіше нерухомість в Україні продається за готівку і у валюті. Такі розрахунки незаконні, однак такі реалії ринку. Ті українці, які живуть у ЄС та намагаються продати квартири, надають перевагу офіційному безготівковому розрахунку.

Згідно з даними великого порталу нерухомості, зараз в Ужгороді середня вартість однокімнатної квартири становить 56 тис. доларів. За двокімнатну доведеться заплатити близько 82 тис. доларів. У перерахунок за квадратний метр це близько 1,2 тис. доларів за квадрат. За рік (з червня 2023-го) ціна зросла на 7 тис. доларів. Це приблизно 14,2%.

Йдеться про зростання цін у доларовому еквіваленті. У гривні в червні 2023-го однокімнатна квартира в Ужгороді коштувала 1,78 млн грн, а зараз – 2,26 млн грн. Тобто в гривневому еквіваленті ціна зросла на 27,1%. Це чи не найбільше зростання в Україні, проте на першому місці, якщо порівнювати з періодом червня 2023-го, темпи зростання цін були вищими у Львові.

Наприклад, у Києві за рік, за даними Lun, середня вартість однокімнатної квартири не змінилась і становить 65 тис. доларів (з початку року відбулось зростання, однак порівняно з травнем-червнем 2023-го ціна не змінилась). У Львові за рік вартість однокімнатної квартири зросла з 53 тис. до 62 тис. доларів. Тобто на 16,9%.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *