Як відчужити частину квартири чи будинку: 5 способів

Відмова від права власності на частку в квартирі, — здавалося б, необдумане рішення: навіщо зрікатися частини нерухомого майна, коли більшість тільки й чекає, щоб його отримати.

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Однак життєві ситуації у кожного різні: хтось хоче передати свою частку у нерухомості дітям чи онукам, дехто зацікавлений у тому, щоб збутися частини житла за домовленістю чи вигодою, а для декого це єдиний спосіб більш-менш гідно дожити віку.

Як відмовитися від частки у квартирі чи будинку

Як зазначають експерти порталу Flombu, отримання права власності на частину нерухомості – юридичний процес. Відповідно, збутися свого «кутка» у житлі теж потрібно юридично грамотно.

Такого поняття, як відмова від права власності на квартиру, юридично не існує. Тобто просто відмовитися від частки у помешканні не можна: скажімо, прийти до нотаріуса і сказати, що ви більше не хочете бути співвласником нерухомості.

Власність не може стати нічиєю. Щойно ви збуваєте нерухоме майно, хтось повинен його набути.

Отже, щоб офіційно відмовитися від своїх прав на частку в нерухомості, потрібно укласти правочин, найчастіше йдеться про переоформлення частки квартири.

Як відчужити частину квартири чи будинку

Відчужити частку нерухомого майна, що й означає «відмовитися» від співвласництва у помешканні, можна у такі способи:

1. Продати свою частку в квартирі
Найперший клієнт, якому ви маєте запропонувати продати свою частку в квартирі, — це інший співвласник. Комусь іншому продати частину квартири не так і просто. Якщо йдеться про продаж частини будинку, то відчужити її іншому покупцеві можна швидше.

2. Подарувати частину квартири
У цьому разі не доведеться шукати покупця. Договір дарування частини квартири чи будинку підписують без фінансових зобов’язань. Знайти обдарованого легше, аніж покупця.

3. Обміняти частку в квартирі
Обміняти частину квартири можна на рівноцінний за вартістю об’єкт або ж з доплатою з будь-якої сторони.

4. Скласти заповіт на частину квартири
Серед видів відчуження частки у нерухомості – складання заповіту. Щоправда, це довготермінова перспектива, і майно перейде спадкоємцю лише після смерті заповідача.

5. Укласти договір довічного утримання
За договором довічного утримання, як і за заповітом, частина квартири не перейде одразу іншій людині. Під час укладення такого договору нотаріус вносить заборону на відчуження частки у нерухомості. Набувач зможе отримати нерухоме майно у власність тільки після смерті відчужувача.

Отже, відмовитися від частки в квартирі буквально неможливо. Якщо ви збуваєте нерухомість, хтось має її отримати.

Частину в квартирі чи будинку можна відчужити, тільки уклавши відповідний правочин.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *