Як змінилася ситуація з орендою житла в Україні

В Україні попит на оренду продовжує зростати. Київ посідає третє місце за вартістю життя з ціною однокімнатної квартири у розмірі 13 000 грн за місяць (Львів – 16 000, Ужгород – 15 100). За ціною оренди двокімнатної столиця зрівнялась з лідером Львовом – 18 000 грн.

8902_97405a8a9f65f0fc972d9b9e09be15da_orig.jpg (41.69 Kb)

Як повідомляє профільний портал нерухомості, ймовірно, це повʼязано з меншим фондом маленьких квартир у Львові, котрі зайняли ще впродовж 2022 року, тому на ринку залишились лише дорожчі варіанти.

Для аналізу економічної доцільності придбання житла розраховують співвідношення річної плати за оренду до вартості квартири. Так, наприклад, без урахування амортизації та супутніх витрат у Києві середня вартість квартири еквівалентна 15 рокам її оренди. У Львові цей показник – 11 років, в Одесі – 17. Харків демонструє майже 20 років оренди, що передусім повʼязано з падінням цін на довгострокову оренду в прифронтовому регіоні.

За 2023 рік ринок нерухомості демонструє відновлення в усіх сегментах. Найбільший попит на купівлю має готове або майже готове житло з терміном здачі до року. Українці вважають інвестиції у будівництво на ранніх стадіях доволі ризиковими.

Скорочення темпів появи нових будівництв та одночасно формування відкладеного попиту з тих, хто не наважується витрачати власні кошти до стабілізації ситуації на фронті, може спричинити дефіцит нових метрів на ринку. Тому за відсутності ескалації воєнної агресії можна очікувати подальшу стабілізацію на ринку і конвертацію відкладеного попиту в нові угоди з подальшою корекцією цін.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *