Купівля житла за перевідступом: плюси та мінуси

Купівля квартири за перевідступом — популярний спосіб стати власником житла в новобудовах на вигідних умовах. Серед понад 90 тисяч оголошень про продаж квартир у новобудовах, розміщених на OLX протягом 2024 року, 16% стосувалися саме такого типу угод.

4002_orenda.jpeg (44.09 Kb)

Що це за механізм, у чому його переваги та ризики — розповіла керівниця сектору з розвитку продажів OLX Нерухомість Оксана Остапчук.

Що таке перевідступ

Перевідступ квартири — це угода, за якою інвестор передає право власності на нерухомість іншій особі ще до завершення будівництва. Цей процес передбачає переоформлення майнових прав із початкового покупця (інвестора) на нового власника.

Інакше кажучи, перевідступ дозволяє придбати квартиру у новобудові в інвестора до офіційного введення будинку в експлуатацію.

Після завершення будівництва новий власник зможе оформити квартиру на себе.

«За умовами такої угоди, ви отримаєте право зареєструвати квартиру на себе, коли забудовник завершить всі роботи, а держава визнає, що будинок дійсно придатний до життя», — зазначає Остапчук.

Переваги купівлі житла за перевідступом

Покупка квартири за перевідступом може бути вигідною, якщо дотримуватися обачності та правильно оцінювати ризики.

Доступна ціна. Вартість таких квартир, як правило, нижча, ніж у забудовника. За даними OLX, квартири за перевідступом коштують у середньому на 10% дешевше за ринкові ціни.

Швидке заселення. Найчастіше такі угоди укладаються напередодні введення будинку в експлуатацію, що дозволяє уникнути довгого очікування завершення будівництва.

Вигідні умови. У процесі будівництва інвестори часто обирають квартири з кращим плануванням, виглядом із вікна чи розташуванням на оптимальних поверхах. Придбати таку квартиру за перевідступом може бути простіше, ніж знайти схожий варіант напряму в забудовника.

Менші ризики довгобуду. Покупка ближче до завершення будівництва значно знижує шанси стати жертвою затримок.

На що варто звернути увагу при купівлі квартири за перевідступом

Придбання квартири за перевідступом також має свої ризики.

Додаткові витрати. Деякі забудовники вимагають сплатити комісію (близько 5% від вартості квартири) за передачу майнових прав.

Також до стандартних витрат додаються податки: 5% прибуткового податку, 1,5% військового збору та 1% до Пенсійного фонду.

Репутація забудовника. Важливо ретельно перевіряти забудовника. Недобудови, проблемні об’єкти чи невирішені юридичні питання можуть стати причиною серйозних проблем.

Кредитні зобов’язання. Якщо квартира перебуває в іпотеці, усі боргові зобов’язання автоматично переходять до нового власника. Необхідно детально ознайомитися з умовами кредитного договору.

Юридичні питання. Після укладання договору усі претензії щодо нерухомості потрібно буде вирішувати із забудовником, а не з початковим власником.

«При виникненні будь-яких проблем, повʼязаних з квартирою — відповідальний за це стає девелопер, тож варто дуже ретельно перевірити його перед придбанням житла. Проблемні обʼєкти, недобудови, або неузгоджені документи на будівництво можуть бути червоними прапорцями», — розповідає Остапчук.

Популярність перевідступу на ринку

За статистикою OLX, оголошення про продаж квартир за перевідступом отримують на 26% більше відгуків, ніж стандартні пропозиції на первинному ринку. Це свідчить про високу популярність такого способу купівлі серед тих, хто прагне придбати житло у новобудові.

Однак важливо пам’ятати: приваблива ціна не завжди гарантує безпроблемну угоду. Ретельна перевірка документів і репутації забудовника допоможе уникнути неприємностей і зробить вашу покупку безпечною та вдалою.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *