Найдешевше житло у Києві можна придбати за $8 тисяч

Квартири площею до 20 квадратів у Києві можна купити за 8-10 тис. доларів у кількох районах столиці. При цьому будинок оформлений як індивідуальний, а не багатоквартирний, також немає централізованого водопостачання та водовідведення.

0081_1172451_w_800.jpg (55.02 Kb)

В оголошеннях немає точної адреси, назви ЖК, інформації про забудовника. Але вдалось за допомогою фотографій з’ясувати адресу однієї з таких багатоповерхівок – Джерельна, 61Б. Як виявилось, це приватний сектор, навколо багатоквартирного будинку – індивідуальні будинки.

Причому, згідно з даними витягу з реєстру прав на нерухоме майно, тип нерухомості – житловий будинок (має бути багатоквартирний будинок), а призначення землі – для індивідуального будівництва (має бути для будівництва багатоквартирного будинку).

В оголошеннях не вказують, що в будинку немає централізованого водопостачання і водовідведення. Замість цього встановлять септик, який треба буде регулярно викачувати і платити за це. Тобто всі каналізаційні води з будинку потраплятимуть у спеціально обладнаний резервуар, який побудують у дворі. Хтось має постійно за ним слідкувати і ще перед його заповненням викликати асенізатор. Це спеціальна техніка, яка очистить резервуар. І за це будуть платити мешканці будинку.

А воду доведеться качати зі свердловини. Зв’язатись з Андрієм Петренком не вдалось. Однак журналіст представився покупцем та звернувся до менеджерки забудовника Юлії. На запитання, чому вартість житла нижча за ринкову, дівчина відповіла: “Бо ще будується ЖК, бо лютий у нас неприбутковий місяць. Ну і зараз весняні свята, то ціна акційна. А от дуже скоро вона зросте, то ви можете ще купити за акційною ціною”.

Звісно, ані про те, що “ЖК” оформлений як індивідуальний будинок, ані про відсутність централізованого водопостачання та водовідведення менеджерка сама не розповіла. А саме це і є чи не найголовнішими причинами низької ціни. Проте на уточнювальні запитання Юлія таки визнала, що буде септик та свердловина. На питання щодо наявності проєкту, дозвільних документів вона зазначила, що для такого будинку вони не потрібні.

Юрист, експерт з питань нерухомості Іван Кудояр розповідає OBOZ.UA: такі будинки завжди будуть проблемними. “Розумієте, коли будується такий будинок, то і земля, і всі комунікації, і місця загального користування – все належить приватній особі”, – каже юрист.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *