Такого ще не було: ціни на нерухомість у Німеччині різко впали

2023 року ціни на німецьку нерухомість різко впали. Подібне явище дослідники вже назвали унікальним.

1913_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Як повідомляє Tagesschau з посиланням на результати дослідження Кільського інституту світової економіки, ціни на житло в багатоквартирних будинках впали на 8,9%, садиби — на 11,3%, будинки на кілька сімей — на 20,1%.

Останні приблизно 60 років ціни на нерухомість у Німеччині тільки зростали. Тепер тренд різко змінився у зворотному напрямку. Такого прискореного падіння не було з 1960-х років — від початку фіксації спостережень за цінами на купівлю житла.

Щоправда, ціни падають нерівномірно та не у всіх містах. Наприкінці 2023 падіння дещо сповільнилося, і в семи мегаполісах (Берлін, Дюссельдорф, Франкфурт, Гамбург, Кельн, Мюнхен, Штутгарт) демонструє різну динаміку.

Ціни на квартири в кондомініумах у Кельні та Штутгарті в останньому кварталі впали на 3,6%, у Берліні, Франкфурті та Гамбурзі майже не змінилися.

«Поки що рано робити якийсь остаточний висновок, тренд буде помітнішим у наступному кварталі, вважає президент IfW Моріц Шуларик. — Можливо, ціни вже досягли дна».

На думку економіста, падіння цін призведе до зниження банками процентних ставок за кредитами, що здешевить будівництво та стимулюватиме попит на об’єкти нерухомості.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *