В Україні оживає ринок нерухомості

В Україні ринок нерухомості поновлюється після значного падіння. Через півтора роки після початку великої війни Київ, незважаючи на регулярні атаки ворожих ракет та дронів, залишився містом із найдорожчою нерухомістю. Але зараз найпопулярніше житло у столиці – це однокімнатні квартири на вторинному ринку. Вартість такої нерухомості складає $1.453 за квадратний метр.

7419_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Про це йдеться в матеріалі zagorodna. 2022-го порівняно з попереднім, довоєнним роком продаж квартир на вторинному ринку зменшився орієнтовно втричі, а кількість інвестиційних операцій на первинному — приблизно в 10 разів, розповідає Денис Судилковський, маркетинг-директор ЛУН, найбільшого в Україні сайту пошуку квартир.

Минулорічної весни експерт називає “дном ринку”, влітку спостерігалося пожвавлення в окремих регіонах, а восени – стрімке зростання аж до початку перших обстрілів енергетичної інфраструктури. Військові зараз – одна з основних категорій покупців нерухомості у Києві, визнає Оксана Суслова, директор столичного агентства з нерухомості Лівий берег. Крім них, житло часто купують переселенці — ті, хто втратили нерухомість і шукають новий будинок. А також люди, які мали наміри та можливості придбати квартиру ще до повномасштабного вторгнення, зазначають у ЛУН.

“Найбільшим викликом був сезон зими, коли і девелопери, і продавці власного житла зосередилися на головному завданні – перезимувати в умовах блекаутів, – нагадує Судилковський, – Проте з перших чисел весни 2023-го продавці та покупці відчули велику стабільність і вже сміливіше виходять на угоди”.

Ситуація може суттєво відрізнятися у різних регіонах. Чим ближче до фронту чи до кордону з Росією – тим менша активність, але загалом ринок скоротився у всіх областях країни порівняно з 2021-м, зазначають у ЛУН. Найактивніше до будівництва нового житла та угод на вторинному ринку повертаються західні регіони. “У тому числі й тому, що з них виїхало відчутно менша кількість місцевих жителів. А без фізичної присутності у місці купівлі житла укласти угоду вкрай важко”, – каже Судилковський.

Але тепер регулярні обстріли з боку окупаційних військ не призводять до паніки та у містах поблизу лінії фронту, як це було ще рік тому. Олексій Красотов, рієлтор одеського агентства нерухомості Олександр-N, каже: після нещодавніх масованих обстрілів міста ніхто не відмовився від завдатку чи запланованого перегляду житла. Квартири навіть трохи зросли у ціні. Якщо минулого року, каже Красотов, однокімнатна у мікрорайоні Черемушки коштувала $19-20 тис., то зараз $23-24 тис.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *