Дай мільярд. Польща виставила рахунок Єврокомісії за збільшення експорту українського зерна

(Фото:Sergij Poliak / Alamy via Reuters)” />

Польща вимагає 1 млрд євро від Єврокомісії за розширення експорту українського зерна (Фото:Sergij Poliak / Alamy via Reuters)

Польща оцінила інвестиції в розвиток своєї логістичної інфраструктури для нарощування експорту українського зерна та інших агротоварів на рівні 1 млрд євро.

Відповідні розрахунки вже передані Європейській Комісії, повідомляє Polskie Radio 24.

Єврокомісія поки що не може допомогти Україні знизити витрати на експорт зерна територією ЄС (Фото:European Parliament via Twitter)

Грошей немає. Єврокомісія не може допомогти Україні знизити вартість транзиту зерна територією ЄС — Reuters

«Кошти Європейського Союзу на ці цілі були оголошені кілька місяців тому головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Однак конкретики вона не повідомила. Польща у відповідь на дії Росії представила дипломатам і чиновникам ЄС докладні розрахунки необхідних інвестицій», — повідомляє ЗМІ, посилаючись на документи, які є в її розпорядженні.

Польща заявила, що їй необхідно близько 500 млн євро для розширення прикордонних терміналів для великовантажних автомобілів (Дорогуськ-Ягодин, Гребенне — Рава-Руська, Корчова-Краковець) і залізничної інфраструктури в Перемишлі. Польща вважає ці інвестиції пріоритетними.

Ще понад 500 млн євро будуть потрібні для модернізації залізничних прикордонних переходів між Польщею та Україною, будівництва терміналів для вантажних автомобілів і розвитку інфраструктури управління вантажним рухом на кордоні.

«З виходом Росії з угоди про експорт української сільгосппродукції через Чорне море в липні та через атаки на експортну інфраструктуру України — не лише чорноморських, а й дунайських портів — у Європі триває дискусія щодо того, як забезпечити експорт українського зерна на світові ринки. Частина цього експорту йде транзитом через польсько-український кордон, але для збільшення обсягів потрібні інвестиції в інфраструктуру», — йдеться в повідомленні польського ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія поки що не змогла дійти однозначної згоди про те, що станеться з транзитом українських зернових територією ЄС після 15 вересня, коли спливе термін мораторію на їхній імпорт до Європи.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *