Китай запустив у космос експериментальний комунікаційний супутник Фото 24.02.2024 11:02 Укрінформ Китай у п’ятницю ввечері успішно відправив у космос експериментальний супутник із новими комунікаційними технологіями для тестування технологій високошвидкісного супутникового зв’язку.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Xinhua.
Ракета-носій Long March-5 Y7 із космічним апаратом стартувала о 19:30 за місцевим часом (13:30 п’ятниці за Києвом) із космодрому Веньчан на південному острові Хайнань.
За даними китайських ЗМІ, супутник має назву TJSW-11 і був розроблений одним із науково-дослідних центрів Китайської державної ракетно-космічної корпорації CASC.
Цей космічний апарат планують використовувати для тестування технологій багатодіапазонного та високошвидкісного супутникового зв’язку.
Long March-5 є найбільшою ракетою-носієм у Китаї, спроможною доставити на низьку навколоземну орбіту 32 тонни корисних вантажів. Нинішня місія стала 509-м польотом ракет-носіїв серії Long March.
Пекін активно розвиває національну космічну програму, розробляючи метеорологічні, телекомунікаційні та навігаційні супутники, а також технології, призначені для освоєння Місяця. Китайські фахівці також реалізують проєкт дослідження астероїдів і Марса.
На орбіті Землі функціонує китайська космічна станція, готова до міжнародного співробітництва.
Минулого року Китай здійснив 67 космічних місій, або більше одного запуску на тиждень протягом року.
Як повідомляв Укрінформ, компанія Rocket Lab у неділю, 18 лютого, успішно запустила супутник ADRAS-J японської компанії Astroscale, який використовуватиметься в операціях з видалення космічного сміття з орбіти Землі.
Фото: Xinhua
Китай Космос Супутник Технології
Источник: www.ukrinform.ua