Південна Корея запустила у космос свій другий розвідувальний супутник

Південна Корея запустила у космос свій другий розвідувальний супутник 08.04.2024 08:17 Укрінформ Південна Корея за допомогою Сполучених Штатів у неділю, 7 квітня, запустила в космос свій другий вітчизняний військовий супутник-розвідник, головним призначенням якого є спостереження за територією КНДР.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Korea Times.

На навколоземну орбіту космічний апарат вивела ракета-носій Falcon 9, яка стартувала з Космічного центру Джона Ф. Кеннеді у Флориді о 19:17 за місцевим часом.

Сеул загалом планує до 2025 року вивести на навколоземну орбіту п’ять подібних супутників-шпигунів середнього розміру вагою від 800 до 1000 кілограмів, щоб покращити власні можливості моніторингу КНДР і зменшити залежність у цьому питанні від союзників зі США.

Новий космічний апарат оснащений радаром із синтетичною апертурою (SAR), яка дозволяє збирати дані за допомогою мікрохвиль, незалежно від погодних умов на Землі. Такими самими радарами SAR будуть оснащені й решта три апарати.

На першому супутнику, запущеному в грудні минулого року, встановлені електрооптичні та інфрачервоні датчики, здатні отримувати детальні зображення поверхні Землі.

За оцінками корейських фахівців, при спільній роботі п’ять супутників забезпечуватимуть регулярне покриття і можливість спостереження за Північною Кореєю приблизно з двогодинними інтервалами.

КНДР також докладає зусиль для створення можливостей космічної розвідки, що потенційно може підвищити її здатність завдавати точні удари по цілях у Південній Кореї та Сполучених Штатах. У листопаді минулого року Пхеньян вивів на орбіту свій перший супутник-шпигун та пообіцяв цього року запустити ще три.

Міністр оборони Південної Кореї Шін Вон Сік заявив, що КНДР може спробувати запустити свій другий супутник цього місяця, приурочивши його до двох головних своїх свят – 15 квітня дня народження засновника країни Кім Ір Сена, покійного діда Кім Чен Ина, чи річниці заснування Корейської народної революційної армії 25 квітня.

Як повідомляв Укрінформ, Південна Корея планує до 2030 року вивести на навколоземну орбіту близько 60 малих і мікророзмірних розвідувальних супутників для зміцнення власних можливостей моніторингу загроз із боку КНДР.

Із цих космічних апаратів масою 100 – 500 кг до 2030 року планується сформувати сузір’я, за допомогою якого можна буде істотно зменшити інтервали між спостереженнями й контролювати Корейський півострів кожні 30 хвилин або й частіше.

Фото: Yonhap

КНДР Корея США Супутник

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *