Зернову угоду 17 травня продовжили на два місяці (Фото:Mehmet Emin Caliskan / Reuters)
Спільний координаційний центр в Стамбулі оголосив про неможливість скласти інспекційний план на 1 червня через чергову безпідставну відмову російської делегації реєструвати вхідний флот до участі в зерновій ініціативі.
«Деструктивна позиція Росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на 1 червня», — заявили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.
Відео дня
Впродовж двох днів, 30 та 31 травня, РФ без пояснень зареєструвала для інспекції лише 1 вхідне судно на порт Чорноморськ, в той час коли інші сторони СКЦ підтвердили до участі в зерновій ініціативі 10 суден на три порти.
«В черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн тонн продовольства для світу. Це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано в травні. Деякі судна очікують інспекції СКЦ понад 3 місяці. Це понад $1 млрд збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу. Таким чином Росія в черговий раз знайшла спосіб обмежити світ в їжі. Блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту Південний, є грубим порушенням умов Зернової ініціативи, під якою підписалась і країна-агресор», — заявили у міністерстві.
За 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
«Сім місяців продовжується саботаж та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ, в результаті якого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства», — додали у Мінвідновлення.
Інфографіка: Мінвідновлення
Як повідомлялося, раніше у блокуванні зернової угоди Росію звинуватив президент України Володимир Зеленський.