European Lithium про плани розробки ділянки Добра в Україні (Фото:European Lithium)
Австралійська компанія European Lithium зацікавлена в розробці літієвого родовища в Кіровоградській області, але поки що заважає війна.
Австралійська European Lithium хоче інвестувати $1 млрд у видобуток літію в Україні протягом чотирьох-п’яти років.
Про це в інтерв’ю Forbes Україна розповів керівник компанії Тоні Сейдж.
Читайте також:
Денис Альошин Український літій потрібен в Європі
«Ми дуже хочемо почати розробляти ділянку Добра. Вона містить великі поклади. Можливо, найбільші в Європі. Зараз в Австрії ми розробляємо родовище з покладами 12,88 млн т літієвої руди. Ділянка Добра, за даними 1980−1990-х років, містить 19 млн т руди, або майже на 50% більше», — заявив Сейдж.
За словами Сейджа, після початку розробки ділянки доведеться багато бурити і тестувати руду, щоб переконатися, що її можна збагатити для використання в батареях. На це піде 4−5 місяців.
«Може виявитися, що ваш літій не підходить для батарей. У такому разі його можна використовувати хіба що для виробництва посуду», — додав глава компанії.
Він зазначив, що приблизно за 9−12 місяців компанія витратить $15−20 млн на буріння, щоб підтвердити запаси.
На родовищі вже проводилося буріння за радянських часів. Якщо компанія проведе буріння на 30% території, то результати радянських досліджень можна буде конвертувати у формат, що визнається на заході.
Tesla — Made in Ukraine. Маск, європейські банкіри або українські бізнесмени — хто першим почне видобувати літій в Україні
Техніко-економічне обґрунтування займе близько шести місяців. Компанія буде готова до будівництва шахт приблизно через два роки.
За прогнозами Сейджа, дефіцит літію триватиме до 2038 року. Тому зараз відкривається багато шахт у Бразилії, Чилі, Аргентині та Австралії.
«Ми впевнені, що війна в Україні не триватиме до 2038-го», — додав керівник European Lithium.
У листопаді 2021 року повідомлялося, що австралійська European Lithium хоче купити в Україні компанію Петро-Консалтинг, яка бореться за ліцензії на видобуток літію. Отримання цих ліцензій — одна з умов угоди.