(Фото:karrastock.gmail.com/Depositphotos)” />
Українські виробники лікарських засобів практично вийшли на довоєнний рівень продажів (Фото:karrastock.gmail.com/Depositphotos)
Український фармацевтичний ринок поступово відновлюється, а темпи падіння продажів в першому півріччі 2023 року значно знизились.
Німесил поза конкуренцією. Наскільки подорожчав «аптечний кошик» за рік та які препарати найчастіше купують українці — рейтинг
За підсумками перших шести місяців 2023 року обсяги продажів лікарських засобів в Україні перевищили 420 мільйонів упаковок. Таким чином, продажі препаратів в натуральному виразі за півріччя скоротилися лише на 6,4% порівняно з тим самим періодом 2022 року, тоді як за підсумками першого кварталу падіння становило близько 25%. Це свідчить про відновлення довоєнних темпів виробництва ліків в Україні, повідомила прес-служба фармацевтичної компанії Дарниця із посиланням на дослідження фахівців Proxima Research.
При цьому зазначається, що в грошовому виразі фармацевтична галузь продемонструвала значне зростання: обсяги продажів сягнули 62,5 млрд грн, що на 11,7 млрд або ж на 23% вище за загальний показник перших двох кварталів 2022 року.
При цьому, згідно результатів дослідження, українські виробники препаратів продовжують утримувати лідерство за продажами «в упаковках» і займають 63% ринку.
Також зазначається, що навіть в умовах війни фармацевтичні компанії продовжують випускати нові бренди лікарських засобів і розширювати географію експорту українських препаратів. Так, як повідомлялося, Дарниця вийшла на ринок Австралії.
Читайте також:
- Шляху назад немає: Як ковід і штучний інтелект змінили фармацевтичну галузь
- Застаріле патентне законодавство жене українських фармвиробників за кордон — Костюк
- Інтеграція у європейський простір дозволить суттєво збільшити фармацевтичний експорт — Костюк
ПрАТ Фармацевтична компанія Дарниця заснована в 1930 році. За власними даними, з 1998 року вона є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному виразі. Стратегічні напрямки розвитку портфеля — кардіологія, неврологія, розв’язання проблем болю.