)” />
Україна та ООН працюватимуть над відновленням зернової угоди (Фото:REUTERS/Alexander Ermochenko)
Президент України Володимир Зеленський провів переговори с генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем.
Глава держави зазначив, що домовився з генсеком ООН над необхідністю працювати над відновленням експорту українського зерна.
«Держава-терорист поставила під загрозу життя 400 мільйонів людей у різних країнах, які залежать від українського продовольчого експорту. Найбільш критична ситуація — в таких країнах Африки і Азії, як Сомалі, Ефіопія, Південний Судан, Ємен. Чорноморську зернову ініціативу необхідно зберегти», — заявив Зеленський.
Пшениця на Чиказькій біржі дорожчає на тлі заяви Кремля про припинення зернової угоди
З 27 червня Росія не реєструвала жодного нового корабля в рамках зернової угоди, фактично зупинивши таким чином роботу зернового коридору.
У Росії неодноразово погрожували вийти з угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року. Угоду вже тричі продовжували — у листопаді 2022-го, і в березні та в травні 2023-го.
Перед черговим продовженням 17 липня в МЗС РФ знову пригрозили цього не зробити.
У день закінчення термінів дії угоди Кремль використав удар по Кримському мосту як привід для виходу з угоди.
14 липня представник ООН заявив, що генсек Антоніу Гутерріш чекає відповіді від Володимира Путіна щодо пропозиції продовжити угоду.
Того ж дня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Путін погодився з необхідністю продовжити зернову угоду. У Кремлі це спростували.
Чорноморська зернова ініціатива, підписана за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року, дала змогу розблокувати три українські порти для експорту продовольства. Зерновий коридор запрацював 1 серпня 2022 року.