10 правил, щоб орхідея цвіла знову і знову. І кожен раз – все крутіше і крутіше!

Орхідея виглядає благородно і стильно в будь-якому інтер'єрі. Сьогодні ми розповімо вам, як змусити її зацвісти вдруге і втретє. Головне – дотримуватися кількох простих правил, передає Ukr.Media.

Ось що слід робити, щоб милуватися квітами орхідеї круглий рік:

Визначте вік орхідеї

якщо їй менше року, вона цвісти не буде. Вік рослини можна обчислити за кількістю пагонів. У дорослої рослини їх буде приблизно 5-8.

Раннє цвітіння небезпечно для орхідеї – воно призводить до її загибелі, адже молодій квітці після раннього цвітіння відновитися дуже складно.

Слідкуйте за корінням

їм потрібно багато сонячного світла. Розсаджуйте квіти не в класичні керамічні горщики, а в прозорі, зроблені з пластику, стежте, щоб вони були оснащені достатньою кількістю дренажних отворів.

Не пересувайте горщики занадто часто

Орхідея дуже не любить, коли її рухають. Коли змінюється освітлення, вона отримує справжній стрес. Краще взагалі не пересувати горщик з орхідеєю, особливо під час поливу і в період появи квітконосу.

Хороше освітлення

Орхідея дуже вимоглива до світла, її не можна ставити в тінь. Чим більше сонця, тим їй краще. Якщо світла бракує, придбайте спеціальну фітолампу. Вона забезпечить орхідеї багато світла, але при цьому не буде сушити повітря навколо квітки.

Фітолампа стане в нагоді вам, якщо орхідея випустить квітконос взимку або восени – у той час, коли сонячного світла дуже бракує. Якщо все рослина висвітлити не виходить, на крайній випадок підсвітите тільки кінчик квітконосу.

Правильний полив

Поливайте орхідею, коли грунт повністю просохне – щоб коріння рослини не загнило. Це правило стосується рослин всіх віків і будь-якої пори року.

Є одне виключення: після того, як орхідея відцвіте, скоротіть полив рослини до одного на місяць.

І навпаки – в період перед цвітінням і в період цвітіння намагайтеся поливати орхідею як можна частіше.

Правильна температура

Орхідея дуже не любить сильних перепадів температури. Нічна температура не повинна знижуватися відносно денної менше, ніж на 4-6° C. З весни і до осені рослину можна виставити на балкон.

А ось в холодну пору примхливу квітку краще поставити де-небудь біля батареї. Ще дуже важливо провітрювати приміщення, де знаходиться орхідея, але не створювати протяги – їх орхідея не любить.

Правильні добрива

Використовуйте підгодівлі калію і фосфору – завдяки їм квіткові бруньки, з'являються швидше, а квітки ростуть міцними і значно більш здоровими.

Стежте за вологістю повітря

Орхідея не переносить сухе повітря – з-за нього розвиток орхідеї може припинитися або, як варіант, у неї можуть засохнути і квітки, і нерозквітлі бутони.

Щоб підвищити вологість повітря, використовуйте тарілку з водою або пряме обприскування (якщо погода буде дуже спекотною, а повітря сухим). Останній метод особливо гарний в опалювальний період.

Стрес стимулює зростання орхідеї

Надто комфортне життя може гальмувати процес цвітіння, але якщо кинути орхідею під тимчасовий стрес – наприклад, поставити в прохолодне приміщення або менше поливати – це швидко стимулює цвітіння.

Період спокою

у орхідеї починається після її цвітіння, за цей час квітка накопичує сили для наступного цвітіння. Ваше завдання в цей період – дотримуватися 9 правил, наведених вище, щоб квітка залишалася живою і здоровою.

Підгодовувати рослину не варто – орхідея, як вже говорилося, відпочиває. Період спокою – найкращий час для пересадки орхідеї. Зазвичай пересадку роблять один раз у 2-3 роки або навіть рідше.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *