3 простих способи “помити” фіалку без шкоди для рослини

Пухнасте бархатисте листя затримує на собі будь-які забруднення: пил, землю, шерсть тварин, пісок з вулиці. Все це заважає процесу фотосинтезу, ускладнює дихання, створює сприятливе середовище для поширення грибків та мікробів, псує декоративний вид рослини. Саме тому сенполії потребують регулярного очищення листя: процедуру краще проводити раз на 1-2 місяці, інформує Ukr.Media.

Однак постає закономірне питання: а як "помити" листя фіалки, якщо рослина не любить, коли на листі з'являється волога і зовсім не переносить скупчення води в розетці (це призводить до загнивання та загибелі рослини)?

Сьогодні я поділюся з вами трьома простими способами як почистити листя фіалки без шкоди для рослини і особливих проблем. Слово "мити" спеціально беру в лапки, тому що ці три способи не зовсім стандартні і не припускають звичне миття листя під душем або струменем води.

Як "помити" фіалку?

1. Найпростіший спосіб як очистити фіалку від пилу — це взяти простий м'який пензлик і пройтися ним по оксамитовому листю рослини.

Весь сухий бруд (пил, пісок, бруд після ремонту, магазинний бруд) пензлик зніме на ура, при цьому не завдавши рослині жодної шкоди. Я рекомендую взяти м'який пензлик для фарби, якщо забруднення сильні, можна використовувати кисть для клею: вона жорсткіша. Тільки з нею потрібно бути акуратніше, щоб не поранити м'яке листя.

2. Якщо в господарстві немає звичайної кисті, можна взяти просту щіточку для брів та вій, або чистий пензлик від туші для вій. Напевно, щось із цього знайдеться в косметичці будь-якої жінки. Цими щітками також дуже легко і просто можна зняти будь-які забруднення. Вони жорсткіші, ніж звичайні пензлі для фарб, а тому очистять листя ще ретельніше і швидше. Якщо в господарстві немає і таких, можна взяти звичайнісіньку м'яку щітку для чищення зубів.

3. Сильні забруднення, а також розводи від води прибрати з листя "сухим" способом не вийде, тут уже доведеться вдатися до використання води.

Однак я рекомендую все ж таки не відправляти рослину під душ або струмінь води, а очистити листя за допомогою змоченого ватного диска або ганчірочки. До речі, другий варіант кращий: у такому разі на листі не залишаться ворсинки від вати.

Однак у разі використання води важливо дотримуватися трьох правил:

  • протирати листя виключно теплою водою (трохи вище за кімнатну температуру);

  • не допускати накопичення вологи в точці зростання, ретельно промокати всі надлишки води;

  • після водних процедур потрібно відправити фіалку в темне тепле місце і не допускати ніякого стресу до повного просихання листя, і лише потім повертати її на звичне місце.

Так, деякі квіткарі пускають свої сенполії під воду, але я все ж таки не раджу використовувати такий прийом очищення листя. До душу я рекомендую вдаватися лише у разі сильного занедбаного забруднення або у разі вашої досвідченості в даній процедурі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *