5 правил догляду за глоксинією, які сприятимуть її пишному квітненню

Глоксинія приваблює квітникарів яскраво-зеленим листям з оксамитовою поверхнею і чудовими квітами-грамофончиками. Як і будь-яка кімнатна рослина, вона має свої особливості вирощування. Дотримуйтесь п'ятьох правил догляду і ви будете протягом усього літа милуватися рясним квітненням цієї красуні, інформує Ukr.Media.

Полив тільки фільтрованою водою

Для глоксинії підходить тільки м'яка вода. Протічна вода, що містить солі важких металів, згубна для неї. Перед поливом рідину потрібно відфільтрувати або відстояти протягом доби.

Щоб отримати рясне квітнення, поливайте глоксинію теплою водою. Температура повинна бути на 2-3 градуси вищою за кімнатну. Вона краще всмоктується корінням, зменшує ризик його загнивання. Поливати таку рослину можна двома способами:

Біля краю горщика

Не можна допускати, щоб рідина потрапляла на листя і точку зростання глоксинії. Майте під рукою ватяний диск, яким можна відразу ж промокнути краплю води, що впала на неї випадково. Проливайте усю грудку землі.

Через піддон

Горщик з глоксинією ставлять у більш простору ємність з водою. Через 20-30 хвилин ґрунт просочиться, залишки води потрібно злити.

Частота поливу рослини теж має значення:

 • навесні рослину поливають, поступово збільшуючи частоту;
 • влітку, у період активного зростання, поливають щодня або через день. Якщо ви помітили, що верхній шар ґрунту підсох, рясно зволожте його. Не допускайте пересихання землі, слідкуйте, щоб вона не відокремлювалася від стінок горщика. При цьому треба уникати надмірного поливу і заболочування;
 • восени кількість поливів знижують. Рослина готується до періоду спокою;
 • взимку, якщо глоксинія залишається у горщику, поливати її потрібно рідко і небагато, не частіше 1-2 разів на місяць;
 • у дощову і холодну погоду полив скорочується, щоб не допустити застою вологи і гниття кореневої системи.

Для поливу краще за все підійдуть ранкові години. Вдень ця процедура є небажаною, оскільки за наявності активного сонця полита глоксинія отримає опіки. Зволоження перед нічним зниженням температури може призвести до розвитку грибкової інфекції.

З весни до осені організуйте високу вологість повітря

На якість квітнення впливає вологість повітря. Під час зростання і появи квітів потрібно підтримувати вологість близько 70-80 %. За низьких її показників зростання сповільнюється, листя деформується і загинається вниз.

Підвищити вологість повітря можна кількома способами:

Обприскування простору

Можна обприскувати простір навколо рослини з пульверизатора. При цьому волога не повинна потрапляти на саму рослину, інакше на листі утворюються коричневі плями.

Піддон з вологим наповнювачем

Необхідно поставити горщик на піддон з вологим мохом або керамзитом.

Обприскування рослини

Обприскування усієї рослини треба робити дуже обережно. Глоксинія перенесе обприскування у темному, захищеному від протягів приміщенні. Можна занести квітку до ванної кімнати, обприскати її теплою водою і залишити на ніч до повного висихання. Але до цього методу слід вдаватися у рідкісних випадках.

Використовуйте комплексні добрива

Глоксинія у період зростання і квітнення потребує підгодівель. Правильно підібране добриво є запорукою розкішного квітнення Для підгодівлі використовують комплексні рідкі і тверді добрива. Добрива мають містити певні елементи:

Азот

Він необхідний для зростання стебла і гички. Особливо важливий цей елемент у період формування зеленої частини. Надлишок азоту під час квітнення призведе до надмірного зростання листя на шкоду квітам;

Фосфор і калій

Вони потрібні рослині вже з закладання бутонів. За їх недоліку квітнення буде мізерним, а квітки — дрібними і негарними;

Кальцій, натрій, мідь та інші елементи

Вони необхідні у незначній кількості, однак, за їх відсутності рослина може захворіти. Недолік цих речовин негативно позначиться і на зовнішньому вигляді квітки.

Підживлення починають з моменту зростання рослини і закінчують перед підготовкою до спокою. У період зростання рекомендується вносити добриво 1 раз на 2 тижні у пропорціях, зазначених в інструкції. Розведене добриво вноситься вранці, через годину після поливу. Можна підгодовувати рослину під час кожного поливу, але концентрація добрива має бути у 6 разів нижчою за вказану в інструкції.

Після квітнення проведіть обрізку

Якщо глоксинія відквітла на початку літа, а до періоду спокою ще далеко, можна домогтися повторного квітнення. Для цього потрібно зрізати стебло, залишивши пару нижніх листочків або пеньок близько 1 см. Треба поливати і підгодовувати рослину. На бульбі або стеблі з'являться пагони. Потрібно залишити 1-2 з них. Ці нові паростки дадуть листя і квіти. Після обрізки стебла до нового квітнення мине близько 2 місяців.

У період і першого, і другого квітнення слід зрізати зів'ялі квіти разом з квітконосами. Тоді нові бутони будуть сильнішими.

Підготуйте рослину до зимівлі

На початку осені глоксинія завершує квітнення. З цього моменту починається підготовка до періоду спокою. Глоксинію потрібно востаннє підгодувати добривом без азоту. Полив обмежують і чекають повного висихання листя. Потім роблять обрізку верхньої частини глоксинії, залишаючи близько 1 см стебла. Період зимівлі триває 3-4 місяці. Зберегти бульби глоксинії можна кількома способами:

 • Горщик з бульбою встановлюють у темне місце з температурою близько +10 градусів. Протягом зими ґрунт зволожують кілька разів. Це робиться для того, щоб бульби не зморщилися.
 • Через кілька тижнів після відмирання наземної частини бульби виймають з ґрунту, очищають від землі, кладуть у пакет з вологим піском або тирсою і прибирають у прохолодне місце. Перевагою цього способу є те, що можна дістати бульбу і перевірити її стан.
 • Маленькі бульби першого року можна зберігати у спеціальній теплиці. Для цього на дно пластикового горщика або склянки кладуть вологий мох, на ньому розташовують бульби. Накривають кришкою. У такій теплиці бульби не пересохнуть.
 • Після спокою, коли бульби почнуть прокидатися, їх кладуть у горщик зі свіжою землею і забезпечують їм подальший догляд.

  Глоксинія підійде навіть квітникарям-початківцям. Якщо дотримуватися зазначених правил догляду за глоксинією, рослина буде здоровою і порадує вас чудовим пишним квітненням.

  Джерело: ukr.media

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *