7 потужних лікувальних рослин, які ви можете виростити самі

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 80% населення світу як і раніше використовує традиційні засоби лікування, у тому числі рослини, передає Ukr.Media.

Зараз, однак, натуральна медицина не особливо вітається (лише для профілактики, а не лікування). Природно, самолікуванням займатися небезпечно і в разі будь-яких проблем обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

Але ніхто не заважає вам використовувати рослини як натуральну аптечку! Вони дійсно корисні для підтримки здоров'я і завжди у вас під рукою.

Ось 7 кращих рослин, які повинні бути у кожного вдома!

Імбир

Імбир завжди повинен бути на кухні. Це не тільки чудове доповнення до ваших страв (особливо в поєднанні з часником), але і лікувальний засіб.

Імбир відомий своїм протиблювотним ефектом, а також володіє антибактеріальними, противірусними, антиоксидантними та антипаразитарними властивостями широкого спектру дії.

Він допомагає у разі запалень, що робить його цінним засобом проти болю в суглобах, менструального болю, та різних інших видах болю.

Фахівці виявили, що поряд зі зняттям м'язового болю імбир так само ефективний при мігрені.

Імбир також бореться з раком, діабетом, жировим гепатозом, астмою, бактеріальними та грибковими інфекціями, і це один з кращих природних засобів, доступних проти нудоти (наприклад, під час вагітності або хіміотерапії).

Імбир також рекомендують вживати, якщо ви боретеся з розладом шлунка. Він містить потужні ферменти, що сприяють травленню білка, і допомагає стимулювати обмін речовин без якого-небудь негативного ефекту.

Багато людей регулярно п'ють імбирний чай, і це один з найпростіших способів його використання.

Просто наріжте кілька тонких скибочок імбиру і залийте їх гарячою кип'яченою водою. Обережно: кожен день такий чай краще не пити. Може викликати алергію.

Ви також можете очистити корінь, натерти його, а потім додати в готові страви.

Часник

Два зубчики часнику на день – і у вас не буде необхідності відвідувати лікаря ще дуже-дуже довго! Він має імуномодулюючі, антибактеріальні, противірусні та протигрибкові ефекти.

Багато терапевтичних ефектів часнику виходять від його сірковмісних сполук, типу алліцина, який також надає йому такий характерний запах. Загалом, переваги часнику діляться на чотири основні категорії:

  • Зменшує запалення (знижує ризик остеоартриту та інших захворювань, пов'язаних із запаленням);
  • Зміцнює імунну систему (антибактеріальні, протигрибкові, противірусні та протипаразитарні властивості);
  • Покращує здоров'я серцево-судинної системи та кровообігу (захищає від згортання крові і знижує артеріальний тиск)
  • Вбиває щонайменше 14 видів ракових клітин (проти раку мозку, легень, молочної залози, шлунка і підшлункової залози).
  • Крім того, часник може бути ефективний проти лікарсько-стійких бактерій! Дослідження показали, що коли алліцин перетравлюється в організмі, він продукує сульфинову кислоту, з'єднання, яке входить у реакцію з небезпечними вільними радикалами швидше, ніж будь-яке інше відоме з'єднання.

    Це одна з причин, по якій часник називають одним із семи кращих рослин.

    Щоб використовувати його з максимальною користю, свіжий часник необхідно подрібнити або нарізати, щоб стимулювати вивільнення ферменту, званого алліиназом, який, у свою чергу, сприяє утворенню алліцина.

    Алліцин швидко руйнується, утворюючи ряд різних сіркоорганічних сполук. Тому, щоб активувати» цілющі властивості часнику, потрібно видавити трошки соку.

    Для більшості людей, як правило, досить одного або двох зубчиків часнику на день.

    Перцева м'ята

    Перцева м'ята дуже корисна для дихальної системи, в тому числі ефективна проти кашлю, застуди, астми, алергії і туберкульозу.

    З точки зору травлення, капсули з олією м'яти перцевої називають «Препаратом №1» у пацієнтів з ІХС (ішемічної хворобою серця).

    Вона також допоможе розслабляти м'язи кишечника, дозволяючи газам спокійно проходити і послаблювати біль у животі. Спробуйте вживати масло перцевої м'яти або робіть чай з листя.

    Вдихання аромату м'яти сприяє поліпшенню пам'яті і зняттю стресу, а масло перцевої м'яти діє як відхаркувальний і протинабряковий засіб, і допоможе очистити дихальні шляхи.

    Використовуйте ефірну олію м'яти перцевої для компресу на груди або вдихайте його аромат, щоб очистити закладеність носа. Олія перцевої м'яти також може допомогти зняти головний біль.

    Наприклад, візьміть кілька крапель олії і помасажуйте її прямо на скронях і на лобі. Ефірне масло перцевої м'яти рятує і від зубного болю. Ви навіть можете додати її в свої домашні засоби для додаткового антимікробного ефекту і приємного аромату.

    Що потрібно знати? Шукайте свіжі листя зеленого кольору без будь-яких темних плям або пожовтіння. На додаток до використання свіжого листя м'яти для чаю, ви можете додати їх в супи, фруктові салати або гаспачо.

    Крім того, таку рослину дуже легко вирощувати у себе в городі, а сама вона буде відлякувати багатьох комах, які можуть проникнути навіть у ваш будинок.

    Лаванда

    Олія лаванди має хімічно складну структуру і більш ніж 150 активних компонентів. Це олія багата складними ефірами, які являють собою ароматичні молекули зі спазмолітичними (пригнічують спазми та біль), заспокійливими і стимулюючими властивостями.

    Основними компонентами лавандового масла є лііилалацетат, ліналол (нетоксичний терпеновий спирт, що володіє природними бактерицидними властивостями), терпінен-4-ол і камфора.

    Інші складові олії лаванди, які відповідають за його антибактеріальні, противірусні та протизапальні властивості, включають цис-оцимен, лавандуллілацетат, 1,8-цинеол, лімонен і гераніол.

    Ефірне масло лаванди використовують для полегшення безсоння, занепокоєння, депресії, тривоги. Воно також виявилося ефективним для майже всіх видів захворювань, від хворобливих до інфекційних.

    А який потенціал у лавандового масла в боротьбі з протигрибковими резистентними шкірними і нігтьовими інфекціями!

    Вчені з Університету Коїмбри виявили, що олія лаванди є смертельною для шкірно-патогенних штамів, відомих як дерматофіти, а також різних видів Candida.

    Лавандова олія також:

    • Послаблює біль. Лаванда може полегшити біль або напруження у м'язах, біль у суглобах і ревматизм, розтягування, болі в спині. Просто помасажуйте невелику кількість олії лаванди на уражених ділянках. Масло лаванди також може допомогти зменшити біль після уколу.
    • Усуває різні шкірні проблеми, такі як прищі, псоріаз, екзема і зморшки. Воно також допомагає формувати рубцеві тканини, які можуть бути необхідні для загоєння ран, порізів і опіків. Лаванда також може допомогти заспокоїти укуси комах і свербіж.
    • Лікує волосся. Лавандова олія вбиває вошей та гниди. В базі даних по природним лікарським засобам (NMCB) говориться, що лаванда, мабуть, ефективна для лікування випадіння волосся. Вже через 7 місяців волосся росте на 44% краще!
    • Покращує травлення. Це масло допомагає стимулювати роботу вашого кишечника і секрецію шлункових соків, що може допомогти в лікуванні болю в шлунку, диспепсії, метеоризмі, кольках, блювоті і діареї.
    • Лікує респіраторні захворювання. Масло лаванди може полегшити респіраторні проблеми, такі як застуда та грип, інфекції горла, кашель, астма, коклюш, закладеність пазух, бронхіт, тонзиліт і ларингіт. Його можна наносити на шию, груди, спину або вдихати через паровий інгалятор або через випарник.
    • Знімає судоми та інші порушення сечовипускання.
    • Покращує кровообіг. Лавандова олія допомагає знизити рівень підвищеного кров'яного тиску і може використовуватися гіпертоніками.

    Чебрець

    Чебрець – це ароматна трава, чудове доповнення до ваших страв тому, що вона багата антиоксидантами. Тим'ян містить флавоноїди, які зміцнюють здоров'я, апігенін, нарингенін, лютеолін та тімонін.

    Чебрець дуже поживний, містить вітаміни С, А, залізо, марганець, мідь і харчові волокна.

    Завдяки антибактеріальним, антиспазматичним, антиревматичним, відхаркувальним властивостями тим'янового масла, його можна застосовувати:

    • Як препарат для домашнього використання. Масло чебрецю використовується для полегшення і лікування таких проблем, як подагра, артрит, рани, укуси і виразки, утримання води, менструальні проблеми, нудоту і втому, проблеми з диханням (наприклад, застуда), похмілля і навіть депресія.
    • Як ароматерапевтичне масло. Масло чебрецю можна використовувати для зміцнення пам'яті, концентрації і заспокоєння нервів.
    • Проти випадіння волосся. Воно використовується для лікування шкіри голови і додається в шампуні та інші засоби для волосся.
    • Як засіб для шкіри. Масло чебрецю може допомогти тонізувати шкіру і запобігти появі прищів.
    • Засіб проти комах. Масло чебрецю може відлякувати комах і паразитів, таких як комарі, блохи, воші і метелики.

    Ромашка

    Ромашка найбільш популярна у вигляді чаю. Вона заспокоює розлад шлунка і лікує безсоння. Ромашку можна використовувати для зменшення набряків на шкірі і боротьби з бактеріями.

    Ромашка є потужним протизапальним засобом, який також володіє антибактеріальними, спазмолітичними, антиалергенними і заспокійливими властивостями.

    Її використовують для лікування псоріазу, екземи, вітрянки, висипу, ран, абсцесів і запалення ясен.

    Ромашка корисна:

    • Масло служить багатьом лікувальним цілям, але одне з найбільш документованих застосувань – для розслаблення. Масло надає заспокійливу дію, позбавляє від стресу. Крім заспокійливих властивостей, ромашка також прибирає біль у м'язах і суглобах.
    • Вона може полегшити менструальні судоми, біль у спині, а також розслабити травну систему, лікувати розлад шлунка або проблеми з диспепсією. При нанесенні на шкіру ромашка заспокоює почервоніння і роздратування.
    • Вона також усуває свербіж і корисна для людей з дуже чутливою шкірою та алергіями. Іноді ромашка використовується при висипаннях.

    Кульбаба

    Це квітуча рослина традиційно використовувалася як тонік для печінки, корисний для детоксикації та поліпшення її функцій.

    Він також корисний для зменшення побічних ефектів ліків, що відпускаються за рецептом, для лікування інфекцій, проблем жовчного міхура, утримання води і набряків.

    Відвар з кульбаби, який ви можете дуже просто приготувати (просто поварити у воді протягом 20 секунд), містить багато поживних речовин, зокрема вітамін С, вітамін В6, тіамін, рибофлавін, кальцій, залізо, калій і марганець. Кульбаба є особливо хорошим джерелом вітаміну А і має протиракові властивості.

    Як використовувати ці цілющі рослини?

    Рослини фактично не вилікують вашу хворобу, особливо, якщо вона вже розвинулася. Але вони підтримають ваше здоров'я, збагатять організм потрібними вітамінами і мікроелементами.

  • Добре вивчіть використання потрібних вам рослин.
  • Посадіть принаймні одну з цих трав в городі або в горщику на підвіконні.
  • Зробіть настоянку, чай, сироп або мазь. Все залежить від вашої проблеми!
  • Зробіть трав'яну аптечку. Приміром, насушіть рослину на майбутнє.
  • Якщо у вас немає можливості вирощувати їх самостійно, купуйте в перевірених місцях або у знайомих.
  • Джерело: ukr.media

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *