Авокадо: вирощування, посадка і догляд в домашніх умовах

Зима – чудовий час для вирощування екзотичних рослин. Навесні всі думки зайняті розсадою, влітку – городом, восени – збиранням врожаю! У сьогоднішній статті поговоримо, як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах. Якщо вас мучить питання – чи виросте авокадо з кісточки? – відразу скажу, виросте. І можливо навіть зацвіте і з'являться плоди. Давайте дізнаємося детальніше, інформує UkrMedia.

Подготовка кісточки авокадо

Кісточка зазвичай займає половину всього фрукту. Для успішного вирощування потрібно вибрати стиглий плід. Зазвичай у зрілого насіння стовідсоткова схожість.

Як вибрати стиглий плід? Натисніть на авокадо долонями з обох сторін – стиглий плід сам розпрямляється. Часто в магазинах бувають недостиглі плоди – вдома фрукту можна допомогти достигнути – покласти поруч з бананами, яблуками. Ці фрукти виділяють етилен, який прискорює достигання.

Авокадо досить невибагливий у вирощуванні – можна просто занурити в землю. Але так як насінина зазвичай довго проростає – до трьох місяців – її краще пророщувати у воді. Велика кісточка містить більше поживних речовин – це кращий варіант для вирощування.

Дістати кісточку з авокадо легко. Потрібно розрізати його навпіл уздовж і повернути половинки. Насіння акуратно дістати ложкою з половинки фрукта. Добре промити від залишків м'якоті. Потім зробити невеликі отвори по 5 мм на одному рівні, посередині кісточки. Вставити 3-4 зубочистки і поставити кісточку на склянку з водою. Вода повинна доходити до середини.

Кісточку потрібно поставити правильно – загостреним кінцем вгору, а більш плоскою стороною у воду.

Поставити склянку на вікно і чекати появи паростка і корінців. Як уже говорилося, може пройти до трьох місяців. Але навесні цей процес набагато швидший – за тиждень прокльовується. Не забуваємо постійно додавати воду в склянку по мірі випаровування.

Спочатку кісточка трісне навпіл по сім'ядоль – це хороший знак – скоро можна посадити її в землю.

Посадка

В горщику потрібен хороший дренаж, грунт підійде універсальний для квітів. Кісточку садимо також тупим кінчиком вниз. У грунті закопуємо наполовину.

У цей час важливо:

  • Підтримувати землю вологою.
  • Забезпечити світле місце.
  • Вирощувати у теплому місці.
  • Через кілька днів з'являється росток червонуватого кольору. Він стрімко зростає буквально на очах. Спочатку швидкість зростання вражає – авокадо за 3 місяці виростає близько 50 см. Потім ріст сповільнюється, в основному дерево авокадо росте вгору і не поспішає заводити бічні пагони. Щоб вони з'явилися потрібно прищеплювати верхівку у молодого деревця, коли воно стане потрібної висоти.

    Важливо знати! Кісточка і листя авокадо містять небезпечний токсин – персин. Він може викликати алергію до анафілактичного шоку! Не заводьте цю рослину, якщо в будинку є кішки і маленькі діти, які люблять пробувати на зуб.

    Догляд за авокадо в домашніх умовах

    • Авокадо любить вологе повітря – в квартирі з сухим повітрям йому некомфортно. Збільшуйте вологість – протирайте листя, обприскуйте рослину.
    • Поливаємо тільки теплою відстояною водою.
    • Місце для авокадо потрібно світле, але без потрапляння прямих променів сонця. Якщо авокадо довго стоїть на сонці, то листя червоніють і можуть отримати опіки.
    • Кожен рік потрібно пересаджувати дерево авокадо в новий горщик більшого розміру.
    • В умовах квартири з авокадо може опасти все листя, не треба лякатися -не завжди це означає загибель рослини. Продовжуйте поливати його і виросте нове, свіже листячко.
    • Влітку бажано вивозити авокадо на природу)). Виставляйте його під дерева на дачі – тоді дерево авокадо скоріше зацвіте.

    Стовбури в рослини гнучкі і можна зробити з трьох дерев цікаву композицію. Садять в один горщик 3 паростка авокадо і по мірі зростання сплітають їх стовбури в косичку. Тільки потрібно залишати зазори для збільшення стовбурів в об'ємі, адже вони ростуть. Вийде дуже декоративне дерево в три стовбура.

    Через три-чотири роки можуть з'явитися квіти, але при вирощуванні авокадо з кісточки в домашніх умовах це рідкісне явище.

    Зазвичай виходить деревце з великими листками. В будинку воно може вирости до двох метрів, а в природі досягає 17 метрів.

    Джерело: ukr.media

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *