Бузок — дерево, яке не дуже просте у вирощуванні. Разом з тим багато дачників розташовують його у себе на ділянці, домагаються певних успіхів в його вирощуванні, інформує Ukr.Media.
Але так райдужно все буває далеко не завжди. Часом бузок починає сохнути, що засмучує господарів. Але губитися в такій ситуації не варто.
Просто так бузок ніколи не починає сохнути. Причини такого явища існують.
Перезволоження ґрунту
Здається, що з сухістю це не може бути пов'язано, але у випадку з бузком це так. Якщо води в ґрунті буде забагато, то доступ кисню до коріння буде закритий.
В такому випадку воно не буде отримувати достатньої кількості харчування, за рахунок чого страждати буде вся рослина, буде поступово відмирати, попередньо висохши.
Відмирання бузку після посадки
Якщо остання проводилася в суху погоду, якщо ґрунт був обраний піщаний або кам'янистий, то бузок може сохнути.
Йому не буде вистачати води, тому що вся вона ітиме в сторону по дренажам. Вийде так, що поливати бузок доводиться рясно, це все одно не допоможе в описаній ситуації.
Кислий ґрунт
Нейтральний Ph потрібен бузку, щоб він добре ріс. Якщо ґрунт буде дуже кислим, то бузок ніколи не приживеться в ньому.
Якщо подібне з'ясувалося, то перед посадкою саджанця варто неодмінно провести олужування землі, внісши в неї ту ж золу. Це підвищить шанси на приживлення дерева.
Спека
Бузок є теплолюбним, але все ж міра повинна бути. Якщо на вулиці жарко, якщо клімат при цьому буде вологим, то бузок виявиться в незвичних для нього умовах. Існувати в них він не зможе, стане гинути.
Разом з тим і холод потрібен бузку. Його кущі потребують періоду спокою, який настає разом із зимою. Якщо такого не буде, то бузок буде чахнути. Він може зацвісти, але не особливо рясно, не так красиво, як це було раніше.
Всі ці причини слід запам'ятати городнику, садівникові. У такому разі вони зможуть не упустити момент, зробити все, щоб отримати красиві гілки бузку, якими можна буде милуватися, які будуть прикрашати весь сад.
Джерело: ukr.media