“Це один з найважливіших агротехнічних прийомів”: Чим підгортати картоплю крім землі та заощадити на добривах

Вирощування домашньої картоплі, хоч і вважається трудомістким процесом, має варіанти своєї оптимізації. Ми пропонуємо вам ознайомитися з підказкою для спрощення одного з найбільш стомливих занять — підгортання картоплі, а також нагадуємо про можливість застосування біоінсектицидів проти колорадського жука, інформує Ukr.Media.

Підгортання картоплі — це один з найважливіших агротехнічних прийомів, що сприяє покращенню врожаю та якості бульб. Суть процесу — у накопиченні покривного матеріалу, зазвичай ґрунту (але як ви дізнаєтеся далі, підходять і інші пухкі органічні матеріали), навколо стебел рослин картоплі з утворенням горбка.

Картоплю до цвітіння необхідно періодично підгортати, це сприяє збільшенню бульб і дозволяє формувати нову картоплю поверх то що дозріває. Для смачної картоплі дійсно потрібна глибина та темрява, а також достатня кількість вологи та поживних речовин.

Крім того, підгортання можна поєднати із застосуванням ґрунтових біоінсектицидів проти колорадського жука, на сьогодні такі препарати на основі патогенного для комах-шкідників, включаючи личинок колорадів, гриба Paecilomyces fumosoroseum, представлені на ринку.

Перше підгортання проводять при виростанні стебел на 15-20 см. Навколо молодих саджанців присипають ґрунт таким чином, щоб нагорі залишилося тільки верхнє листя. Ґрунтовий насип стимулює приріст урожаю, а для повторної стимуляції засипка потрібна, коли стебла знову піднімуться на ту саму висоту.

Якщо ви не хочете копати і накидати важку землю, вам знадобляться такі матеріали:

  • Зрізана трава

  • Листова пліснява

  • Сіно без насінних головок бур'янів

  • Солома

Для підгортання без землі шар альтернативної мульчі має бути товщиною 20 сантиметрів.

Порядок застосування картопляної мульчі має такий вигляд.

Картопляні пагони легше пробиваються крізь солому, але з обрізками трави та прілим листям картоплі зійти складніше. Тому почніть із двадцятисантиметрового шару чистої соломи або сіна, а потім — у друге підгортання — додавайте вже інші компоненти для додаткового утримання вологи та боротьби з бур'янами.

Хорошою практикою будуть суміші з листям живокосту, яке багате безпечним калієм.

Без сумніву, калій життєво важливий для якості та продуктивності картоплі. Але не всі джерела однакові. Коли йдеться про ґрунтові комерційні синтетичні калійні добрива для картоплі, у городників є на вибір два варіанти: сульфат калію (SOP) і солянокислий калій (MOP) або хлорид калію.

Хоча хлорид є важливою поживною речовиною для рослин, надлишок хлориду у ґрунті може блокувати поглинання інших необхідних поживних речовин, включаючи нітрати, сульфати, фосфати та борати. SOP дає менше 1% хлориду, тоді як MOP дає 47% і різниця дуже помітна в врожайності.

В одному з досліджень було проведено оцінку впливу вмісту хлоридів у добривах на картоплю. У досліджуваних рослин при обробці солянокислим калієм спостерігалося помітне зниження росту та маси коренів через вміст хлориду у добриві порівняно з обробкою сульфатом калію.

Калій з органічного листя живокосту абсолютно безпечний, крім того, ви отримаєте його безкоштовно.

Скошена трава також безкоштовна та корисна для вашої картоплі, будучи натуральним добривом. З газоном середнього розміру при регулярному підгортанні постачання підживлення виходить практично безперебійним. Адже після підгортання трава росте активніше. Використовуйте залишки з користю, захищаючи культуру від бур'янів. Після дощу трав'яна мульча перетворюється на щільну масу, що перешкоджає сходам бур'янів.

Королева картопляної мульчі для першого підгортання — кропива. Звичайно, на доглянутій ділянці навряд чи знайдеться об'єм для повноцінного мульчування, але ви завжди можете зробити рідкий компостний чай із пекельного бур'яну та води.

Так як у кропиві дводомна велика кількість азоту, її застосовують для молодих рослин картоплі — до цвітіння! Потім краще перейти на живокіст і дати картоплі калій.

Повертаючись до кропиви, набийте десятилітрове відро до половини грубо подрібненою кропивою (просто поріжте секатором), залийте водою, нещільно закрийте і поставте на сонячне місце. Через пару днів рідина забродить, з'являться бульбашки, а як тільки вони зникнуть, приблизно через 10-14 днів, добриво готове до застосування. Поливайте під корінь до цвітіння і залишайте рослинні рештки як мульчу.

При такому підході залишиться більше часу на інші садові роботи та відпочинок.

Для збирання молодої картоплі, коли потрібно кілька бульб, відсуньте мульчу, візьміть скільки треба і знову закрийте картоплю рослинним покривалом.

Важливе зауваження! Не застосовуйте зелене підгортання при сильних проблемах зі слимаками, які з радістю знайдуть притулок, наприклад, у вологій солом'яній мульчі, де ніжні молоді бульби такі смачні та поживні.

В іншому, переваги очевидні: менше бур'янів, менше поливу через вологість, збирання врожаю простіше — копати не потрібно.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *