Чи допомагає обробка помідорів фурациліном від фітофтори

Липень 2019 року видався дощовим і не дуже спекотним, тому масова поява фітофтори в серпні навряд чи стане великим сюрпризом. Адже це місяць, коли дозріває основна частина врожаю, інформує Ukr.Media.

Обробка помідорів трихополом

У пошуках простих і не дуже дорогих рішень дачники часто вдаються до використання аптечних препаратів — «Трихопола» і його аналогів «Метронідазолу», а також «Фурациліну». В останньому випадку радять розчиняти 10 жовтих таблеток у 10 л води. Обробку по листу з пульверизатора проводять як в профілактичних цілях, так і при перших ознаках захворювання.

З опису всіх перерахованих препаратів чітко випливає, що ці протимікробні засоби ефективні проти ряду грампозитивних і грамнегативних бактерій. Фітофтороз — це на 100% грибкове захворювання. Тому, на перший погляд, одне перемогти інше ніяк не може. Навпаки, масово знищуючи мікроорганізми, ми тим самим повинні провокувати зростання їх природних антагоністів — грибків.

Але багато дачників свідчать про зворотне. Той же «Фурацилін», на їх думку, не тільки справляється з фітофторою, але і допомагає усунути навіть застарілу цвіль на стінах дачних будиночків.

Як же бути і кому вірити? Щоб не зіткнутися з буйством фітофторозу в цьому році, контролюйте поливи (строго під корінь), уникайте появи підвищеної вологості в теплицях шляхом регулярного провітрювання в денний час.

При перших проявах захворювання використовуйте згідно інструкції перевірені протигрибкові препарати «Акробат», «Дітан», «Оксихом», «Ордан», «Ридоміл». Вони довели свою високу ефективність, але тут варто звернути увагу на те, що останню обробку даними профільними засобами слід виконувати приблизно за 3 тижні до збору врожаю. Готові чекати?

Інший варіант — систематично додавати в ґрунт навколо томатів «Триходермін». Даний препарат заснований на триходермі — безпечній грибковій культурі, яка не викликає хвороб томатів, але водночас ефективно витісняє інші грибки, включаючи фітофтору.

Що стосується фурациліну, є як противники, так і прихильники застосування антимікробних засобів у боротьбі з грибами.

А що підказує Ваш досвід? Допомагає той же «Фурацилін» від фітофтори на тепличних помідорах, або ми просто даємо додатково заробити аптек і фармацевтичних гігантів?

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *