Дуже подобаються мені чорнобривці. Ми садимо їх на ділянці з року в рік навесні, в травні. Нещодавно в одному з блогів натрапила на замітку, що викликала ажіотаж, в якій радять сіяти чорнобривці при появі перших осінніх заморозків, коли поверхня землі ледь схопиться морозом, інформує Ukr.Media.
Чесно скажу, для мене це новина. Я завжди вважала, що чорнобривці — теплолюбна і вологолюбна культура, яка боїться заморозків. Можливо, в південних регіонах справи йдуть інакше, але у нас в середній смузі сіяти чорнобривці під зиму я б нікому не радила.
У нас на дільниці випадків самосіву чорнобривців, про яких активно пишуть в Інтернеті, помічено не було жодного разу. Правда ми і рослини всі висмикуємо з землі з приходом заморозків, до яких чорнобривці впевнено тримаються восени. Більше скажу, бували випадки, коли висаджені в першій половині травня чорнобривці гинули від поворотних заморозків (доводилося купувати готову розсаду у приватників). Насіння, які не встигали зійти, вилазили пізніше і відмінно розвивалися.
Під зиму точно можна сіяти айстри, годецію, кларкію, скабіозу, алісум морський, ешольцію, гвоздику китайську, левиний зів, волошки і т. д.
А так ідея цікава, Адже чорнобривці крім того, що вони радують око, відлякують багатьох шкідників. Ми маємо ці квіти по сусідству з кущами полуниці, щоб на них не було нематоди, а також між капустяними грядками. Тобто при ранніх сходах по весні чорнобривці цілком могли б частково грати роль сидератів. Наприклад, якщо посадити їх з осені по сусідству з тою ж озимою цибулею.
Яка Ваша думка на цей рахунок? Можна сіяти чорнобривці під зиму? Тобто не просто, щоб зійшли окремі рідкісні екземпляри, а саме для отримання у наступному сезоні барвисто клумби.
Джерело: ukr.media