Чи потрібно обробляти часник марганцівкою перед посадкою

Коли треба садити озимий часник? Вважаємо, що щонайменше Покриву дочекатися потрібно в обов'язковому порядку, інформує Ukr.Media.

Поки ще є час, пропонуємо обговорити необхідність передпосадкової обробки відібраних часникових зубків. Так ця процедура є обов'язковою, і, якщо так, то як слід правильно її виконувати.

Ми пробували і так, і так. У минулий рік вирішили заощадити час і сили і не стали морочитися з замочуванням часникових зубків. Результат — цього року зібрали майже одну дрібницю. Звичайно, свою роль зіграла і погода — спекотний травень перша половина червня і вогкий дощовий липень. Знаємо, що багато хто в цей раз викопували урожай раніше терміну, помітивши підгнивання на контрольних примірниках.

Так як же правильно замочувати часник?

Відібравши тільки великі та середні зубки без слідів хвороб і ознак порушення зовнішніх покривів, замочіть їх в одному з наступних складів:

  • Розведіть темний розчин марганцівки в пластмасовій тарі і в ніч перед посадкою замочіть в ньому всі приготовані зубчики. Ніяких додаткових промивань вранці робити не потрібно — виймаєте зубок із марганцівки і відразу садите в землю.
  • Багато дачників зі стажем рекомендують вибрати для замочування препарати «Максим» або «Максим Дачник». Вони добре борються з ґрунтовими інфекціями, запобігаючи розвитку гнилей. Згідно з інструкцією замочувати потрібно протягом 30 хвилин. В основі даних препаратів лежить аналог природного антибіотика, продукованого бактеріями, тому він не завдає шкоди корисній мікрофлорі ґрунту. При цьому клас небезпеки у даних препаратів все ж є — 3-ій.
  • В цілях протигрибкової дезінфекції можна часник замочити на 1-2 години у розчині «Фітоспорину-М». Препарат не тільки дозволяє попередити розвиток хвороб грибної та бактеріальної природи, але і містить в складі ГУМИ добрива. Останні сприяють прискореному зростанню, тому саджати оброблені таким способом зубки занадто рано не варто.
  • Хороший ефект дає обробка в зольному розчині. Для його приготування 2 склянки просіяної деревної золи слід залити 2 л окропу. Після охолодження розчин чітко розшарується на 2 фракції — світлу і темну. Першу, злиту в окрему ємність, і використовують для замочування. Час обробки — 1 година.
  • Якщо нічого з наведеного вище списку під рукою не виявилося, використовуйте кухонну сіль. Тут головне знати міру, сіль помилок не прощає навіть новачкам. У 10 л води добре розчиніть 6 ст. л. солі без гірки. Потримайте в отриманому розчині зубки буквально 2-3 хвилини і після цього (за наявності) покладіть їх ще на 1 хвилину в слабкий розчин мідного купоросу (1 ч. л. на 10 л води).

І, головне, самі не провокуйте розвиток гнильного середовища на часникових грядках, заправляючи їх з весни або навіть з осені коров'ячим гноєм. Вносити дане добриво слід щонайменше за рік до посадки часнику, а то й ще раніше.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *