Чи потрібно щороку викопувати цибулини тюльпанів: відповідь квітникарів

Цибулини більшості сортових тюльпанів необхідно щорічно викопувати і садити заново. Вся річ у тім, що ця рослина щороку "змінює" цибулину: стара відмирає, а замість неї утворюється одна або, частіше, кілька нових. Причому ті сорти, які зазвичай пропонуються садівникам, були відібрані селекціонерами, зокрема, і за високу швидкість вегетативного розмноження, тобто кожна цибулинка дає 2 і більше замісних, і ще кілька "діток", інформує Ukr.Media.

До чого ж це призводить? Якщо тюльпани не викопати, то вже наступного року вони почнуть тіснити один одного, забираючи живлення, і про гарні великі квітки вам доведеться забути. Крім того, в загущених посадках часто виникають хвороби.

Є і ще один фактор. На батьківщині тюльпанів, у степових і гірських районах, літо дуже спекотне. Тому життєвий цикл цих рослин влаштований так, що для закладки нових квіткових бруньок їм потрібно багато тепла. Оптимальна температура для цього — +23 — +25 °C. (для торочкуватих тюльпанів ще вища: +25 — +27 °C).

Отже, викопувати все ж треба. Але коли це робити? Все просто: рослина підкаже сама! Верхнє листя має пожовтіти повністю, а нижнє — стати жовтуватим. Це означає, що більша частина запасів живлення вже пішла в цибулини. Копати раніше, із зеленим листям — значить недобрати маси цибулин і втратити в цвітінні. Копати пізніше — листя засохне, гніздо цибулин розсиплеться, і ви їх банально можете не знайти. Оптимальні терміни викопування тюльпанів залежно від погоди і сорту можуть розташовуватися в діапазоні від середини червня до початку липня.

Для викопування використовують лопату або вила. Копають відразу гніздами і, не обриваючи бадилля, розкладають рослини в темному місці на просушку. Листя має повністю засохнути, тоді воно легко відділяється від цибулин. Після цього цибулини перебирають, видаляючи хворі та пошкоджені, і кладуть у тепле приміщення (наприклад, на горище). Період закладки квітки припадає на перші 3-4 тижні після викопування — в цей час і треба підтримувати оптимальну температуру, наведену вище. Для подальшого зберігання до осінньої посадки тюльпанам буде достатньо +18 — +20 °C.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *