Кабачки — ідеальна овочева культура для початківців городників, не лише завдяки своїй невибагливості, але і через цілий ряд корисних властивостей, якими володіють їх плоди, інформує Ukr.Media.
Послідовники ЗСЖ не можуть стримати свого тріумфу, адже в 100 г цього найціннішого продукту міститься всього лише 27 кілокалорій. Як то кажуть, навмисно втягувати в себе животи і підтискати боки на різних заходах тепер і зовсім не доведеться!
Як замочувати насіння перед посадкою на розсаду
З метою отримання більш раннього врожаю кабачки часто вирощують через розсаду.
Перед посадкою насіння рекомендується витримати у воді кімнатної температури (краще талій з-під снігу, що розтанув) протягом 8-12 годин. Замість води можна використовувати спеціальні суміші, що володіють дезінфекційними і поживними властивостями.
Захистити насіння від інфекцій допоможуть наступні розчини і заходи:
Для прискорення пробудження насіння можна замочити його за інструкцією в стимуляторах росту. Дружні енергійні сходи не змусять себе довго чекати.
Додатково намочене (яке ввібрало в себе воду) насіння можна помістити на 3 доби в холодильник для проходження ним процедури загартування. Це підвищить стійкість розсади до захворювань і прискорить її розвиток до висадки у відкритий ґрунт.
Як пробудити старе насіння кабачків
Якщо насіння старе, додатково спонукати його до зростання допоможе наступний агроприйом:
- Покладіть насіння в марлевий мішечок.
- Візьміть 2 чашки: в одну налийте гарячу воду (близько +90 C), в іншу — холодну.
- По черзі занурюйте насіння то в гарячу, то в холодну воду і тримайте в кожній ємності по 2-3 секунди. Щоб вода в першій чашці швидко не остигала, рекомендується підливати в неї окріп (в разі замочування великої кількості різного насіння).
- Всього потрібно виконати 5 послідовних занурень в кожну ємність (в сумі 10).
Також "оживити" старий посівний матеріал допоможе наступний бабусин метод. 2 жмені цибулиння залийте 1 літром крутого окропу. Отриманий настій змішайте з 1 л зольного розчину. Після цього до складу додайте 0,2 г борної кислоти, 5 г харчової соди і 1 г перманганату калію.
А взагалі до насіння від своїх кабачків можна так трепетно не ставитися. Замочіть в простій відстояній воді на ніч і висаджуйте його на розсаду з невеликим запасом на випадок випадань.
Якщо ж сорт дорогий або рідкісний, а насіння мало, то має сенс додатково повозитися з описаними вище процедурами, щоб звести можливі втрати до мінімуму.
Джерело: ukr.media