Певна частина дачників обов'язково вносить у графік робіт, пов'язаних із картоплею, стадію обриву квіток. Більшість же вважають цю процедуру абсолютно непотрібною і спокійно пропускають її, наголошуючи на тому, що вона і кількості бульб не збільшує, і якість їх не покращує. Хто ж має рацію, а хто помиляється? Розбираємось з експертами, інформує Ukr.Media.
Фахівці вважають цю проблему надуманою. Якщо комусь подобається обривати квіти під час цвітіння картоплі, то хай це роблять. На процес зростання та врожай це жодним чином не впливає. Достатньо знати біологію картоплі хоча б у першому наближенні.
Річ у тім, що формування бульб починається до того, як на бадиллі з'явилися бутони (а з'являються вони, залежно від сорту, через 40-45 днів після висадки насіннєвих бульб). І йдуть ці етапи вегетації — а це саме етапи вегетації — паралельно, жодним чином один на одного не впливаючи.
Крім того, фаза цвітіння досить коротка, є сорти, де вона триває не більше одного, максимум трьох днів, що знову ж таки говорить на користь принципової марності операції з видалення квітів. Наголошуємо — ні на кількості, ні на якості врожаю це не позначається.
Ну і вже категорично не варто обривати квіти тим дачникам, яким не чужі експерименти в стилі "сам собі селекціонер". Отримують нові сорти картоплі не на основі бульб або інших частин рослини, а саме працюючи з плодами картоплі, якими на поверхні є невеликі ягоди, в яких, своєю чергою, укладено насіння, яким розмножувалася картопля в дикому вигляді в старі добрі часи, коли нікому на думку не спадало докопуватися до її коренів, тобто бульб. Нагадаю, що картопляні бунти свого часу через ці ягоди й виникали — оскільки люди думали, що їсти треба саме їх, а вони, як відомо, гіркі, несмачні й навіть вельми токсичні.
Джерело: ukr.media