Чи варто позбавлятися від клопів-солдатиків у саду чи на ділянці

З настанням весни прокидається вся природа. Але не тільки рослини та тварини прокидаються після зимової сплячки. Також прокидаються та оживають комахи. Багато хто з них завдає людині чимало турбот і проблем. Згадати тільки докучливих комарів, які заважають спати і після укусів яких так свербить тіло. Є комахи, які завдають шкоди домашнім тваринам та рослинам. Навесні садівники активно починають вести боротьбу з комахами, які поспішають поласувати деревами та розсадою, інформує Ukr.Media.

Одним з найпоширеніших видів комах в саду є жук-солдатик. Ще його називають козачок, червоний клоп, клоп-солдатик або червоноклоп безкрилий. Для людей і тварин цей різновид клопів особливої небезпеки не становить. Але на дачі він може завдати чимало неприємностей. Як із ним боротися, розповідаємо сьогодні.

Жук-солдатик

Живиться жук-солдатик в основному соком дерев, пилком квітів, гнилими фруктами та насінням рослин. Також він не проти поласувати хробаками або равликами. Іноді комахи можуть їсти один одного.

Мешкають вони в основному на деревах, кущах чи парканах великим скупченням особин. Переміщаються землею теж великими групами, чому таке видовище іноді виглядає жахливо. У них дуже привабливе яскраве вбрання — червоне тільце з чорним візерунком або крапками.

Їх важко не помітити навіть у густій траві. Тому вони часто стають здобиччю для кажанів, павуків, птахів та богомолів. Для свого захисту вони використовують їдкий неприємний запах, який виділяють побачивши небезпеку. Для людини цей запах практично невловимий.

Досвідчені садівники не рекомендують надто активно боротися з жуком-солдатиком. Іноді його присутність у саду може бути навіть позитивною для боротьби з гнилими фруктами, які не встигли прибрати.

Але якщо не регулювати чисельність комах, плем'я козачків може сильно розгулятися. Тому для боротьби з ними найчастіше використовують універсальні інсектициди чи пестициди. Їх можна купити у будь-якому садовому магазині. Але такі препарати можуть завдати шкоди рослинам, поруч із якими відбувається обприскування.

Як боротися з жуками

Останнім часом особливо популярним засобом боротьби з солдатиками стали світлові пастки. Вони приваблюють комаху світлом і заманюють її на липку поверхню, з якої вона не може вибратися. Такий спосіб буде безпечним для ваших рослин, але місце на липкій стрічці обмежене. Тому час від часу їх доведеться замінювати на нові.

Також часто використовують порошки, які є приманкою для комахи. Коли комаха наїдається такого порошку, її ніби паралізує, і жук більше не зможе рухатися. Багато городників рекомендують використовувати натуральні засоби самостійного приготування. Вони точно будуть безпечні для навколишніх рослин та свійських тварин.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *