Дачний сезон рухається згідно з планом, місяці змінюють один одного і змінюються етапи розвитку рослин. Щось вже відцвіло, щось зав'язує плоди і саме час трохи допомогти своїм городнім культурам і підгодувати їх для кращого плодоношення і майбутнього врожаю, інформує Ukr.Media.
На цьому етапі, коли зелена маса більшості рослин набрана, потрібно зробити акцент на таких речовинах, як калій і фосфор. Для цього є два шляхи: купити необхідні добрива або зробити їх самостійно.
Липневі підгодівлі для огірків
Якщо вибирати самостійний варіант приготування добрив, то для огіркових грядок використовують настій з трави. Трава підійде будь-яка: полин, кропива, конюшина та інші. Її потрібно зібрати, подрібнити будь-яким зручним способом і скласти в ємність. Далі вся ця трав'яна маса заливається теплою водою і настоюється протягом тижня або півтора. Протягом усього часу настій буде бродити і вирувати, як тільки процес зупиниться, настій готовий. Його слід процідити і розвести водою в пропорціях 1:5. У липні ця підгодівля проводиться двічі. Якщо трави мало, то другу можна замінити настоєм попелу.
Якщо вибір падає на варіант зі складними добривами, то перший раз використовують розчин нітрофоски у воді, пропорція 1 ст. ложка на 10 літрів. Для другого разу підійде розчин з 0,5 літра коров'яку і 1 ст. ложки сульфату калію.
Липневі підгодівлі для моркви
З органічних підгодівель для моркви в цей період добре використовувати деревну золу. Вона дасть корисне підживлення для росту коренеплодів. Золу вносять у ґрунт і зашпаровують її, після чого поливають грядку.
З складних добрив коренеплоди моркви живить нітроамофоска. Знадобиться приготувати розчин — на 10 л. води 30-40 грамів добрива — і полити ним грядки, а потім полити ще чистою водою.
Липневі підгодівлі для томатів
У липні для томатів проводять вже третю підгодівлю і останню. Тому в доповнення до вже проведених двох підживлень зараз потрібно приготувати наступний склад: коров'як — 1 літр, суперфосфат — 20 грамів, сірчанокислий калій — 20 г, вода — 10 л. Розподілити розчин потрібно по-різному — томатам вище внести побільше, а низькорослим менше.
Липневі підгодівлі для капусти
Як і у випадку з морквою для капусти в липні важливе зростання і зміцнення качанів. Для підгодівлі беруть універсальне добриво на основі азоту, фосфору та калію, 15 грамів і розводять в 10 літ. води. Капусту поливають цим розчином по 5 літ. на кожен метр. Другий варіант підгодівлі для капусти роблять з коров'яку 0,5 літра і монофосфату калію, половина столової ложки. Розводять в 10 л. води і поливають по літру або півтора на кожну рослину.
Липневі підгодівлі для болгарського перцю
З болгарським перцем потрібно співвіднести терміни врожайності з цілями підживлення. Якщо сорт ранньостиглий, то в липні він вже дає плоди, тому його підгодовують розчином золи, коров'яку і води, в пропорції 300 грамів на 0,5 літра на 10 л. відповідно. Або можна внести сульфату калію 2 чайних ложки, суперфосфату 2 чайних ложки і 10 л. води.
Для пізніх сортів потрібно підтримати зростання і цвітіння. Знадобиться розчин з 10 грамів сечовини, 25 грамів суперфосфату, 20 г сульфату калію і 10 л. води.
Липневі підгодівлі для картоплі
Для кореневого підживлення картоплі використовують розчин з суперфосфату 1 ст. ложка, деревної золи 3 склянки і 10 л. води. Для позакореневого підживлення хороша обробка по листю розчином сечовини.
Липневі підгодівлі для буряків
Буряк активно розвиває коренеплід, тому знадобиться комплексне добриво. Готують такий розчин: калімагнезія і суперфосфат по 1 ст. ложці, сечовина 1 чайна ложка, борна кислота 0,5 чайної ложки, марганцівка 1 грам. Все це розчиняють в 10 л. води. Піджививши буряк таким добривом, потрібно ще просипати міжряддя золою та полити їх водою.
Джерело: ukr.media