Садівники-городники, спостерігаючи пожовтіння та в'янення листя, відразу запідозрюють, що рослині не вистачає калію, а тому проводять додаткові калієві підживлення. Але чи дійсно рослині не вистачає саме калію? І як відрізнити, чого потребують рослини — калію чи кальцію? Симптоми дуже схожі, але їх можна відрізнити, інформує Ukr.Media.
Зазвичай, недолік кальцію буває саме в теплиці, де на тому самому місці роками ростуть плодові рослини. Також, якщо ви обрізаєте листя томатів, огірків, перців і т. д., то разом із ними ви забираєте частину кальцію, що знаходилась у рослинах. Тому після обрізки потрібно обов'язково внести будь-яку біодоступну форму кальцію в землю (крейда, доломітове борошно, зола, вапно). Але пам'ятайте кальцієві підживлення треба обов'язково гасити оцтом, щоб кальцій легше засвоювався. Наприклад доломітове борошно — це природний мінерал, в якому 85% суміш карбонату кальцію та магнію. А також багато інших корисних мікроелементів. Кальцій та магній з доломітки не доступні рослинам, бо перебувають у нерозчинній формі. Оцтова кислота переводить нерозчинні карбонати у розчинні ацетати кальцію і магнію, доступні рослинам, при цьому сама уксусна кислота при взаємодії нейтралізується карбонатами, тому її лякатися не потрібно.
До речі, томати дуже часто страждають також від недостатку магнію — це можна помітити по жовтим плямам на листі.
Приблизна пропорція:
2 ст. л. доломітового борошна
200 мл 9% оцту.
У 2 літрову банку додати 2 ст. л з горкою доломітового борошна та 100 мл води, перемішуємо. Додаємо 200 мл 9: оцту та перемішуємо — почнеться реакція. Треба дочекатися поки реакція зупиниться, це займе деякий час.
Отже, недолік кальцію — це некроз у найдальшій частині, найдальшого молодого листя. При цьому листя може закручуватися, оскільки харчування до нього не доходить. Обов'язково рекомендується полив та регулярне провітрювання теплиці, оскільки брак вологи теж призводить до вершинної гнилі.
Нестача калію, з іншого боку, це крайовий опік по всьому периметру старого листя. Тому, якщо рослині не вистачає кальцію, а ви даєте йому калієве підживлення, то можете помітити, що вершинна гнилизна тільки активніше розвивається.
Джерело: ukr.media