Чому бутони троянд не розпускаються, а засихають, не встигнувши навіть розквітнути

Причин того, чому бутони на троянді не розпускаються, а засихають і опадають, може бути чимало. Це й помилки у догляді за квітами, і несприятливі для троянди погодні умови, і напад шкідників, і ураження різними захворюваннями, інформує Ukr.Media.

Щоб вирішити проблему, потрібно у першу чергу зрозуміти, що до неї призвело. Давайте спробуємо розібратися у цьому.

Погодні умови

Троянда — рослина досить примхлива, тому до відсутності квітнення у неї дуже часто призводять несприятливі погодні умови:

  • Через надлишок вологи після зливових дощів кількість кисню у ґрунті зменшується. Кисневе голодування призводить до того, що коріння троянди не може увібрати з ґрунту воду і поживні речовини. З цієї причини рослина не отримує потрібних їй на даному етапі елементів і бутони (навіть ті, які досягли нормальних розмірів) розкритися не можуть. Вони в'януть, засихають і опадають.
  • Троянда — рослина світлолюбна, проте сонця має бути у міру. Якщо у спекотні дні вона буде безперервно перебувати під прямими сонячними променями, то це може негативно відбитися на квітненні: бутони за таких умов виростають дрібними і не розпускаються.
  • Різкі коливання між нічною і денною температурою також не кращим чином позначаються на трояндах, що починають квітнути. Навіть якщо зовні формування бутонів відбувається нормально, вони часто не розкриваються або, розпустившись, швидко в'януть.
  • Засохлі бутони троянд вам врятувати вже не вдасться — їх потрібно видалити. Однак знизити негативний вплив невідповідних погодних умов і допомогти бутонам, які ще формуються, можна. Як це зробити?

    Рятуємо троянди від дощів

    Якщо тривалий час йдуть дощі і прогноз не обіцяє поліпшення погоди, то встановіть над трояндами укриття з плівки. Ґрунт біля кущів розпуште і покладіть на нього шар соснової кори. Цей матеріал швидко вбирає вологу, забираючи зайву воду з ґрунту.

    Щоб поліпшити циркуляцію повітря і уникнути появи грибкових захворювань, необхідно прорідити кущі. Потім обробіть їх Силіплантом — хелатним добривом з кремнієм. Кремній покращує засвоєння рослиною інших елементів і підсилює їх дію. Це допоможе трояндам легше перенести несприятливу погоду.

    Після закінчення дощового періоду плівку зніміть і проведіть позакореневе підживлення куща розчином борної кислоти (5 г препарату розведіть у 10 л води). Дана підгодівля посприяє утворенню нових бутонів і поліпшить якість квітнення.

    Рятуємо троянди від сонця

    Найкраще місце для посадки троянд — сонячна ділянка з невеликим затіненням опівдні. Якщо ж ваша троянда посаджена на відкритому просторі, то у спекотний період її потрібно захистити від палючого сонця. Один з варіантів — натягнути над трояндами затінюючу сітку, яку використовують для захисту теплиць від сонця. Крім того, не можна забувати про полив, який особливо необхідний трояндам під час посухи.

    Рятуємо троянди від коливань температури

    Велика різниця між денними і нічними температурами може не лише призвести до того, що бутони на троянді не розпустяться, але й стати причиною розвитку різних захворювань. Щоб зміцнити імунітет рослини, підгодуйте троянду під коріння комплексним мінеральним добривом (розведіть згідно з інструкцією) і обробіть по листю розчином препарату Епін: 1 мл препарату розчиніть у 1 л води. Така обробка допоможе троянді легше пережити викликаний різкими коливаннями температур стрес і швидше після нього відновитися.

    Помилки у догляді за трояндами

    Порушення правил агротехніки — ще одна причина, через яку бутони троянд не хочуть розпускатися. Таке, наприклад, часто трапляється з тими кущами, які ростуть у затіненому місці. У цьому випадку бутонів зазвичай формується багато і вони не засихають, але розкриватися не хочуть. Виправити це й пересадити троянду на сонячну ділянку вам не вдасться. Однак якщо за нею правильно доглядати, то троянда заквітне навіть у затінку.

    А ось помилки у поливі і підгодівлях, які також нерідко призводять до всихання бутонів, ви в змозі усунути, тому зупинимося на них докладніше.

    Полив

    Полив — як надлишковий, так і недостатній — шкідливий для троянд під час бутонізації. За нестачі вологи бутони стають дрібними, поступово засихають, не встигнувши розпуститися, і опадають. Якщо не вжити ніяких заходів, то загинути може весь кущ.

    Надто рясні і часті поливи, особливо під час похолодання (за низьких температур рослини гірше вбирають вологу), призведуть до таких самих наслідків, як і сильні дощі: до нестачі кисню у ґрунті і, як наслідок, втрати бутонів.

    Якщо причиною того, що троянда не розпускається, стали надлишок або нестача вологи у ґрунті, то вирішити проблему нескладно: просто відрегулюйте режим поливів. Якщо стоїть спекотна і суха погода — збільшіть об'єм води і частоту поливів, якщо похолодало і йдуть дощі — зменшіть або зовсім виключіть додаткове зрошення і частіше розпушуйте ґрунт.

    Підгодівлі

    До проблем під час бутонізації може призвести і неправильне внесення добрив. Для нормального формування квітки троянді необхідний цілий ряд макро- і мікроелементів, особливо калію, фосфору, бору і молібдену. За умови їх постійної нестачі троянда буде погано утворювати бутони і почне їх скидати. Особливо це є актуальним для кущів, що ростуть на піщаних ґрунтах — найбідніших з усіх типів ґрунтів.

    Щоб квітнення троянди було рясним, її потрібно забезпечити збалансованим живленням протягом усього вегетаційного періоду. Не можна однозначно сказати, скільки разів потрібно підгодувати троянди протягом сезону, тому що це залежить від багатьох факторів: родючості ґрунту, віку і розміру куща, виду троянд, стану рослин і т. д. Однак зазвичай для нормального росту і квітнення троянді потрібно не менше п'яти підгодівель: з настанням весни, у період активного зростання кущів, на етапі бутонізації, у період квітнення і наприкінці літа. Лише за умови повноцінного живлення рослина зможе нормально розвиватися і у неї вистачить сил для формування квіток.

    Хвороби і шкідники троянд

    Ще одна причина, яка може призвести до того, що бутони на троянді припинять розкриватися, — хвороби і комахи-шкідники.

    З великої кількості захворювань, яким піддається королева квітів, до проблем, які пов'язані з бутонами, можуть призвести наступні:

    • борошниста роса;
    • чорна плямистість;
    • сіра гниль;
    • несправжня борошниста роса.

    До захворювань троянд найчастіше призводять підвищена вологість, надмірно висока або, навпаки, низька температура, недотримання норм внесення добрив або інфікований посадковий матеріал. За перших ознак хвороби видаліть уражені частини рослини і обробіть кущі відповідним фунгіцидом.

    З шкідників призвести до відсутності квітнення у троянд можуть такі комахи:

    • попелиці;
    • трипси;
    • трояндові пильщики.

    Найчастіше вони нападають на ослаблені хворобою або неправильним доглядом кущі троянд. Щоб вчасно виявити шкідника, регулярно оглядайте рослини: листові пластинки, у тому числі їх нижню сторону, стебла і бутони. За перших ознак появи комах обробіть кущі інсектицидами широкого спектра дії, наприклад, Актарою або Іскрою.

    Троянда — рослина не для ледачих: вона вимагає до себе уваги і потребує постійної турботи. Однак за працю на вас обов'язково чекає нагорода — неймовірної краси квіти троянди і їх неповторний аромат. Заради цього варто попрацювати!

    Джерело: ukr.media

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *