Чому жовтіють сім’ядольні і нижні листочки у розсади перців

Все більше і більше городників націлюються на вирощування не тільки звичної розсади огірків, помідорів і кабачків, а й вимогливих до догляду перців і баклажанів. Останні "товариші" часто більш примхливі — довго не хочуть прокльовуватися з землі, більш чутливі до пікіровки, не прощають багатьох помилок в агротехніці, інформує Ukr.Media.

Поширеною проблемою вже на початковому етапі розвитку розсади перців є пожовтіння листя. Причин у подібного явища може бути багато, але у першу чергу слід перевірити наступні фактори:

  • Невеликий обсяг посадкової ємності. Стрімко зростаюча коренева система вже освоїла весь доступний для неї життєвий простір, а верхня частина продовжує рости в колишньому ритмі. В результаті виникає дисбаланс, коли корінці не можуть повною мірою наситити вершки. Рішення — акуратна перевалка в більш простору посадкову ємність (близько 1 л на кожну рослину).
  • Часом до пожовтіння може призводити підвищена кислотність ґрунту. Побічно на цей фактор будуть вказувати фіолетові вкраплення — це може бути як ледве помітний синюшний відтінок, так і більш візуалізовані розпливчасті цятки, що говорить про фосфорне голодування. Засвоюється фосфор погано зазвичай в 2-х випадках: низька температура або знижений рівень pH. Щоб виключити даний фактор, виконайте підгодівлю розсади перців кальцієвою селітрою (1 г на 1 л відстояної води або 1 гранулу на рослину) або підсипте під кожну проблемну рослину по щіпці крейди.
  • Нормалізуйте температуру, як денну, так і нічну, перевірте, чи немає холодних протягів, які негативно впливають на розвиток розсади.
  • Жовтий лист може вказувати на брак мінералів в ґрунті, наприклад, магнію. Для виправлення ситуації акуратно підгодуйте розсаду комплексним мінеральним добривом для пасльонових культур.
  • Перевірте, чи немає застою вологи біля коріння? Нерозбавлена перлітом або торфом земля часто погано "дихає". Проблему також може виправити рифлений піддон, який нещільно прилягає до дна стаканчиків з дренажними отворами. Поливайте тільки після того, як земля досить підсохне. По можливості не ставте стаканчики з розсадою занадто щільно один до одного.
  • На початку квітня, коли в багатьох регіонах нашої країни починають масово відключати центральне опалення, перець, вимогливий до стабільної температури і вологості, може відповісти пожовтінням листя або оедемою. Зазвичай, при своєчасному усуненні негативних факторів ситуація поступово нормалізується.
  • Якщо сім'ядолі жовтіють у міру відростання справжніх листів, це в більшості випадків не страшно. Зародкові листочки відпрацювали свою функцію, і тепер накопичені в них поживні речовини перерозподіляються в частини рослини, які активно розвиваються.
  • Усувайте негативні фактори, але без фанатизму. Перці, посаджені в хороший досить об'ємний ґрунт, до висадки в теплицю взагалі не потребують підгодівлі. Описані заходи швидше екстрені, коли ситуація розвивається за негативним сценарієм вже у досить підрослих рослин.

    Джерело: ukr.media

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *