Чому жовтіє і сохне листя сансев’єрії: причини та що робити

Сансев'єрія, вона ж щучий хвіст, або зміїний язик, як її ще називають квітникарі, — невибаглива і витривала рослина. Однак у деяких випадках помилки в догляді призводять до того, що вона гине. Експерти перерахували найчастіші причини, через які це відбувається. Також вони поділилися рекомендаціями, як цьому запобігти, інформує Ukr.Media.

Головні ознаки того, що із сансев'єрією щось не так, — це зміна кольору і в'янення її листя. Якщо вчасно виявити це і скорегувати догляд — можна повернути рослину в здоровий стан і не допустити її загибелі.

Надлишковий полив

Багато хто "заливає" сансев'єрію. Однак, як і у випадку з іншими сукулентами, надлишковий полив небезпечний. Рослину потрібно поливати тоді, коли ґрунт підсихає. В іншому разі коріння страждатиме від надлишку води і почне загнивати. Про це може сказати пожовтіння листя.

Садівники також радять звернути увагу на дренаж. Він запобіжить скупченню води в горщику, і періодичний надлишок поливу буде не таким страшним. Простий спосіб поліпшити дренаж — додати трохи перліту. Ще одна річ, яку ви маєте перевірити, — наявність у горщику достатньої кількості дренажних отворів, які нічим не заблоковані.

Якщо ви занадто сильно полили зміїний язик, перемістіть рослину в сонячне місце, щоб ґрунт швидше висох, і не поливайте її протягом декількох тижнів. Якщо ознаки кореневої гнилі вже з'явилися, вийміть рослину з горщика, зріжте пошкоджене коріння і листя, а потім пересадіть сансев'єрію в сухий, добре дренований ґрунт.

Вплив екстремальних температур

Сансев'єрія зростатиме як на сонці, так і в тіні. Але вона не виносить екстремальних температур. За словами експертів з садівництва, рослина віддає перевагу температурі в діапазоні +15,5…+24°С. Важливо, щоб вона була не нижче +10°С. Також потрібно берегти цей сукулент від холодних протягів і сусідства з гарячими батареями.

Зараження шкідниками

Шкідники, такі як борошнистий червець і павутинний кліщ, можуть знищити зміїний язик, якщо не вжити негайно заходів, попереджають квітникарі.

Вони радять регулярно оглядати сансев'єрію на наявність ознак шкідників. Якщо ви їх помітили, ізолюйте заражену рослину. Протріть листя вологою серветкою, щоб механічно видалити шкідників. Залежно від ситуації знадобиться обробка інсектицидами.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *