Чому кактус не цвіте: основні помилки у догляді за рослиною

Кактуси можуть виглядати непоказно, але зате цвітуть дуже ефектно. Досить просто в домашніх умовах домогтися цвітіння мамілярії, ехінопсиса, ребуції, астрофітума, цереуса. Але в деяких випадках бутони з'являтися не бажають або опадають, так і не розкрившись. Сукуленти можуть вередувати, якщо за ними неправильно доглядати, але це далеко не єдина причина, інформує Ukr.Media.

Вік

Не потрібно поспішати. Приблизно половина всіх різновидів квітучих кактусів дасть бутони тільки через 3-4 роки. Деякі ребуції та айлостери зацвітають на першому-другому році життя. А, наприклад, ферокактуси вперше цвітуть, лише коли їм понад 10-15 років.

Сезонність

Більшість кактусів починає цвісти навесні, після виходу зі стану зимового спокою, який зазвичай триває з грудня по березень. Саме взимку закладаються бруньки. Особливо важливо поставити на цей час рослину в прохолодне місце і скоротити полив. Якщо всіх умов не буде дотримано, квітів навесні не буде.

Ґрунт

Кактуси не будуть добре почуватися в глинистому ґрунті, якщо віддають перевагу піщано-торф'яному. Їм потрібна спеціальна суміш. Тому пересаджуючи рослину, слід враховувати її особливості.

Горщик

Він має бути співрозмірним корінню. Якщо горщик занадто просторий, — всі сили кактуса підуть у ріст. Рослина буде по максимуму розвивати кореневу систему, поки не заповниться весь простір.

Свіже повітря

Воно особливо потрібне кактусам у теплий період. Якщо не виходить забезпечити достатнє провітрювання, можна виставити рослини на балкон. Але водночас багато сукулентів не люблять протягів.

"Дітки"

Відростки, перебуваючи на материнській рослині, харчуються від неї. Це забирає сили у дорослого кактуса, і на бутонізацію їх не залишається. Тому "діток" потрібно своєчасно знімати.

Положення горщика

Якщо горщик перенести або повернути іншим боком до світла в момент закладання бутонів, то сукулент просто втратить орієнтир у просторі. Щоб уникнути цього, найпростіше позначати горщики маркером і стежити за тим, щоб мітка перебувала в одному положенні.

Кактуси гарні як кімнатні рослини тим, що за ними дуже легко доглядати. Навіть якщо забути їх вчасно полити, — нічого страшного не трапиться. Вирощувати їх просто і новачкам.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *